CzytaLisek wydało książkę „Kot Maruda”

Grupa Helion właśnie ogłosiła swoją nową markę wydawniczą – CzytaLisek. To najmłodsze dziecko grupy wydawniczej Helion powstało z uwielbienia dla bajek, z miłości do kolekcjonowania niesamowitych historii i niestrudzonego poszukiwania wiedzy, zapraszając dzieci do świata najpiękniejszych opowieści zawartych w książkach.

Pierwszą książką sygnowaną logiem CzytaLiska będzie Kot Maruda autorstwa Sophie Blackall. To opowieść o chłopcu, który zapragnął przygarnąć kota i kiedy udało mu się namówić rodziców na nowego pupila, przygarnięty ze schroniska kot – Max okazuje się niezwykle kapryśnym stworzeniem … Premiera już 15.06.2022!
Książka skierowana jest do dzieci w wieku 5+.

Autor tekstu i ilustracji – Sophie Blackall

Chłopiec marzy o posiadaniu kotka. Przekonanie rodziców nie jest jednak łatwą sprawą. W końcu jednak ulegają prośbom ze strony synka i tak oto do domu trafia Max – kot ze schroniska. Szybko okazuje się, że zwierzak nie spełnia oczekiwań rodziny. Jest marudnym stworzeniem, stwarza problemy i nie można się z nim nawet pobawić. Rodzina chce zwrócić Maxa do schroniska. Chłopiec jednak postanawia zawalczyć o swojego przyjaciela. Chcąc pokazać rodzicom, że wywiązuje się ze swoich obowiązków – sprząta szybko pokój i zaczyna czytać książkę na głos. Wtedy dzieje się coś niesamowitego. Max łagodnieje, słucha chłopca z zainteresowaniem, a cała historia dobrze się kończy. Czytanie książek „łagodzi obyczaje”. Przekonują się o tym główny bohater, jego bliscy, marudny Max, a wkrótce… wszystkie koty ze schroniska.

Sophie Blackall – Jest ilustratorką wielu książek z listy bestsellerów „New York Timesa”. Dwukrotnie zdobyła Caldecott Medal, czyli nagrodę dla twórców ilustracji dla dzieci. W dorobku ma między innymi książki: „The Baby Tree”, „Hello Lighthouse”, „Finding Winnie”, a także cykl „Nierozłączki” o Lilce i Pestce.