Dlaczego multisensoryczne pianko-żele SHOCK są przydatne podczas SI?


Zdjęcie autorstwa Tatiana Syrikova z Pexels

Stymulacja zmysłów i usprawnianie obszarów deficytowych stanowi podstawowy filar pracy z dzieckiem, u którego zdiagnozowano nieprawidłowości w funkcjonowaniu układu nerwowego. Stosując specjalną terapię, możliwe okazuje się wyeliminowanie tych zaburzeń. W tym celu wykorzystuje się przedmioty o różnych fakturach, a także przygotowuje specjalnie dostosowane ćwiczenia. We wspieraniu integracji sensorycznej pomocne okazują się również multisensoryczne pianko-żele SHOCK, które w wyjątkowy sposób pobudzają zmysły i stymulują sensorycznie. Przy okazji, są również ciekawym elementem codziennej zabawy połączonej z nawilżeniem dłoni.

Multisensoryczne pianko-żele SHOCK – cóż to takiego?

Pod tą tajemniczo brzmiącą nazwą kryje się innowacyjny produkt, który charakteryzuje się umiejętnościami stymulującymi zmysły węchu, wzroku, dotyku i słuchu. Z tego powodu idealnie sprawdza się podczas wspierania integracji sensorycznej, wykazując dobroczynny wpływ na rozwój zdolności poznawczych u dzieci – nawet tych najmłodszych.

Jak działają?

Multisensoryczne pianko-żele SHOCK stymulują sensorycznie każdego, kto zaaplikuje je na dłonie. Po nałożeniu zaczynają w charakterystyczny sposób pobudzać zmysły, a intensywność odczuwanych doznań można dostosowywać do własnych preferencji. Specyficzną cechą podczas używania pianki jest wrażenie delikatnego „strzelania” drobinek na dłoni. Nie jest to przypadkowe, ponieważ w ten sposób żele SHOCK oddziałują sensorycznie. A im cieplejsze będą dłonie osoby stosującej multisensoryczne pianko-żele SHOCK, tym lepsze efekty będzie można uzyskać.

Oprócz tego, że produkt pięknie pachnie (jest dostępny w kilku wariantach zapachowych) to dodatkowo wspiera słuch i wzrok, a także wpływa na nawilżenie dłoni.

Dlaczego warto sięgnąć po multisensoryczny pianko-żel SHOCK?

Jest wiele powodów przemawiających na korzyść wspomnianej pianki. Najważniejszym atutem jest zdolność do pobudzania zmysłów. Urzeka bowiem wspaniałym, aromatycznym zapachem, np. jabłka lub truskawki, a także pozwala czuć i słyszeć charakterystyczne strzelanie pianki pod palcami. Multisensoryczny pianko-żel SHOCK, z uwagi na posiadane właściwości, okazuje się świetnym elementem wspierającym integrację sensoryczną, co niewątpliwie pozytywnie wpływa na umiejętności rozwojowe i poznawcze u dziecka. Co więcej, jest w pełni bezpieczny. Pianka bowiem została przebadana dermatologicznie, dzięki czemu może być używana przez najmłodszych.