Dni Bliskości – wybierz się na inspirujące spotkania!

Dni Bliskości odbędą się w Białymstoku już po raz ósmy! Jak zwykle pełne będą rzetelnej wiedzy na tematy związane z rodzicielstwem bliskości.

O co chodzi?

Jest to wydarzenie inspirowane międzynarodowym projektem International Babywearing Week, który od 2008 roku obchodzony jest w różnych miejscach na całym świecie. W Polsce znany jest jako Tydzień Bliskości, a Białymstoku organizowany od 2010 pod nazwą Dni Bliskości.

Jak tłumaczą organizatorki początkowo była to inicjatywa promująca noszenie dzieci w chustach i nosidłach miękkich, która ostatecznie sięgnęła idei szeroko rozumianego rodzicielstwa bliskości, eko-rodzicielstwa, naturalnego porodu, karmienia piersią oraz zdrowego żywienia.

A wszystko organizowane jest przez rodziców dla rodziców (także przyszłych!), którym bliska jest idea rodzicielstwa bliskości.

Za organizację tegorocznych Dni Bliskości odpowiedzialne są: Ania Czarniecka, Eliza Krasowska, Gosia Kijak, Justyna Ruminowicz,  Magdalena Ochmańska, Paulina Karczewska, Zuzanna Skrzypko – aktywne białostoczanki, o których więcej przeczytacie na stronie Dni Bliskości.

Program

Tegoroczny program imprezy, która odbędzie się w dniach 21-28 października, jak zwykle jest bardzo obszerny. Znajdziecie w nim różnorodne spotkania, wykłady i warsztaty, m.in.:

  • Bliskość i miłość w rodzinie / wykład z elementami warsztatu na postawienie Terapii Mocengo Trzymania
  • BębnoTańce / ruch, taniec, zabawa dla małych i dużych przy muzyce granej na żywo
  • Sensoplastyka – elementy (od 1 lat) / zajęcia rozwojowe dla dzieci
  • Kosmetyki handmade – mydełko glicerynowe / warsztaty rodzinne
  • Babyjoga / ćwiczenia z niemowlęciem
  • Kary, nagrody czy konsekwencje? Co wybrać?/ warsztaty
  • Pozytywnie o Porodzie. Bliskość w porodzie / warsztaty
  • Masaż i inne sposoby na kolkę / warsztaty
  • Gotuj sezonowo i bezglutenowo ze spicy-carrot

Wiele wydarzeń jest bezpłatnych, inne kosztują niewiele – najczęściej jako opłata za salę. Cały program wraz z rejestracją znajdziecie tutaj: http://dnibliskosci.bialystok.pl/bilety/

Warto się pospieszyć, bo miejsca rozchodzą się jak ciepłe bułeczki!

Informacje i grafika: strona Dni Bliskości oraz strona wydarzenia w serwisie Facebook