Dokąd na firmowy wyjazd integracyjny?

Przed nami słoneczne lato, piękna pogoda i trwający w pełni sezon w dużych i małych miejscowościach turystycznych – z pełną paletą miejscowych atrakcji. Wszystko to sprawia, że wakacyjne miesiące mogą być bardzo dobrym okresem na zorganizowanie wyjazdu integracyjnego. Dokąd jednak się wybrać? Jakie miejsca nie tylko sprzyjać będą wzajemnej integracji załogi pracowniczej, ale też same w sobie będą doskonałym kierunkiem?

Gryfino – aktywność w naturze

W dzisiejszych czasach rozwój informatyczny jest tak ekspansywny, że codzienna praca przed ekranem komputera na dobre zagościła w zawodowej rzeczywistości. Przed monitorem spędzamy często nie tylko 8 etatowych godzin, ale czas ten zaczyna rozciągać się i ponad to – szczególnie w dobie pracy zdalnej. Zdarza się nam sprawdzać maile po godzinach, odpisywać na zapytania klientów. Bywa, że mamy nienormowany czas pracy – szczególnie w przypadku takich zajęć jak pozycjonowanie, grafika komputerowa, korekta tekstów i inne. Pracownicy firm, gdzie ciągłe spędzanie czasu przed monitorem jest nieodzownym efektem ubocznym wykonywania służbowych zadań, z pewnością docenią taki wyjazd integracyjny, który pozwoli zmienić zwyczajne, biurowo-techniczne otoczenie na te, które choć na chwilę przybliży nas do natury. Ciekawą bazą wypadową jest leżące nieopodal Parku Krajobrazowego Doliny Dobrej Odry Gryfino. W okolicy znajduje się  mnóstwo zarówno pieszych, jak i rowerowych szlaków, będących atrakcyjną formą spędzania razem czasu na świeżym powietrzu. Gryfińskie gospodarstwa agroturystyczne to dobre miejsce do zabaw terenowych. Ciekawą propozycją ruchu na świeżym powietrzu mogą być wycieczki i przejażdżki organizowane przez tamtejsze stadniny koni. Noclegi Gryfino to dobry punkt wyjścia do wyjazdu integracyjnego obejmującego wiele punktów turystycznych tamtej okolicy – od wspólnego zwiedzania rezerwatów, przez wycieczki w siodle, szlaki rowerowe, wyprawy żeglarskie po Odrze, aż po spędzanie wspólnych wieczorów w urokliwych knajpkach.

Zakopane – relaks przy ognisku

Jeżeli na co dzień pracownicy dość mają fizycznej aktywności, ponieważ zawodowe obowiązki dostarczają jej wystarczająco dużo, znakomitym pomysłem będzie integracja w nurcie spokoju i relaksu. Nie tylko byłaby to szansa na lepsze poznanie się nawzajem, dowiedzenie czegoś o kolegach i koleżankach z pracy, ale też zaczerpnięcie nieco oddechu, tak bardzo potrzebnego przy późniejszym powrocie do codziennych zajęć.  Zwykłe spędzanie czasu na relaksacji nie kojarzy się z tematyką wyjazdu integracyjnego, na pierwszy rzut oka może wręcz wydawać się nudne. Nic bardziej mylnego. Firmowy event, podczas którego pracownicy zakwaterują się w klimatycznym, górskim pensjonacie, może być fantastycznym wstępem do wyjazdu, który zapamiętają na długo. Co można robić w Zakopanem, tak, by jednocześnie nie nadwyrężać sił? Na przykład świetnie bawić się przy dźwiękach góralskiej kapeli, racząc się zakopiańskimi specjałami. Można posłuchać gawęd związanych z Tatrami i wspólnie pośpiewać przy ognisku. Nietuzinkową atrakcją może być też wizyta w jednej z wielu jaskiń solnych, gdzie panuje mikroklimat zbliżony do tego nad morzem. Wybór Zakopanego jako miasta docelowego wycieczki integracyjnej z pewnością nie jest ryzykowny – przeciwnie, tkwi w nim spory potencjał dobrej zabawy i odpoczynku.

Gdzie NIE jeździć z pracownikami?

Na koniec parę słów na temat tego, jakiego rodzaju kierunki nie są dobrym pomysłem na wyjazd firmowy. Nigdy nie wybierajmy się w miejsca, które nie są dla pracowników bezpieczne. Jeśli planujemy wycieczkę zagraniczną, upewnijmy się, że kraj, do którego pragniemy wyjechać nie jest zagrożony konfliktem, a jego sytuacja polityczna jest stabilna. Podróżując po kraju zaś, miejmy na uwadze ewentualne zdarzenia związane z działaniem żywiołów – sprawdzamy prognozę pogody przewidzianą na czas naszego wyjazdu, tak aby nie narażać członków wycieczki na skrajne sytuacje atmosferyczne. Bierzmy też pod uwagę stan zdrowia pracowników by mieć pewność, że miejsce docelowe nie będzie zagrażało zdrowiu naszej ekipy, np. pod względem uczuleń na występującą w danym miejscu roślinność.

Atrakcje integracyjne – prezentmarzen.com/integracje-dla-pracownikow/