Dzień dziecka – pomysły na prezent dla dziewczynki


fot. pexels

Dzieciaki uwielbiają być obdarowywane. Niestety zwłaszcza małe królewny bywają wymagające pod względem idealnego prezentu. To znak naszych czasów – dzieci mają niemal wszystko, o czym zamarzą, dlatego z okazji na okazję bywa coraz trudniej z wyborem oryginalnego podarunku.

Jednak czego się nie robi, by spełnić marzenia naszych ukochanych dzieci! Dzień dziecka to idealny moment na spełnienie dziewczęcych marzeń. Podpowiadamy, co w tym roku może sprawić im radość.

Coś dla młodszych…

Najmłodsze dziewczynki marzą zazwyczaj o zabawkach. Uniwersalne będą zawsze lalki i maskotki, ale – by nie wiało nudą – można poszukać nietypowych modeli designerskich lub interaktywnych. Te pierwsze będą kształtować w dziewczynkach poczucie estetki i pozwolą na zabawy z wyobraźnią, te drugie, dzięki załączonym elementom grającym i mówiącym sprawią, że zabawa będzie ciekawsza. Na rynku dostępne są mówiące i siusiające lale, które można przewijać i karmić, skaczące koniki czy latające wróżki (działają jak małe helikoptery).

Fajnie, kiedy prezent na Dzień dziecka dla dziewczynki będzie wyzwalał kreatywność. W tym roku jednym z hitów jest piasek kinetyczny, który można ugniatać, lepić, bawić się nim w gotowanie czy wycinanie ciastek.

Tak samo przyjemną zabawką jest ciastolina z różnymi tematycznymi akcesoriami (np. cukiernia, fryzjer, śmieciarka). Zupełne nowości na rynku to chrupki do sklejania przy pomocy wody. Tak, tak – chrupki! Niby zwyczajne kukurydziane, ale zabarwione na kolorowo. Można z nich sklejać przeróżne konstrukcje, wzorując się na przykładach z załączonej książeczki lub uruchomić wyobraźnię i tworzyć swoje własne chrupkowe budowle.

Kolejną nowością jest plastelina magnetyczna, która w zabawie zachowuje się zupełnie nieprzewidywalnie: twardnieje, mięknie, zmienia kształty – wszystko z zależności od użycia.

… i starszych

Nastoletnie dziewczyny z pewnością ucieszą się z prezentów związanych ze swoimi idolami lub zainteresowaniami. Książki, płyty z muzyką, audiobooki, towarzyska gra planszowa, fajne ciuchy czy kosmetyki to w przypadku nieco starszych dziewczyn zawsze strzał w dziesiątkę. Na pewno zadowolą je też gadżety elektroniczne, typu smartwach, nowoczesny odtwarzacz mp4 lub porządne słuchawki.

Jeśli nie chcecie stawiać na przedmioty, zastanówcie się nad kursem tańca, gry na instrumencie czy karnetem do kina. Również zabranie córki w wymarzone miejsce będzie świetnym prezentem. Oczywiście Disneyland z okazji Dnia dziecka to raczej finansowa przesada, ale już wspólny piknik w pięknym miejscu czy wypad do parku linowego to jak najbardziej realny pomysł.