Dzień Wolnej Sztuki 2017 w Białymstoku

Dzień Wolnej Sztuki to ogólnopolska akcja muzealna o charakterze non-profit – jednego dnia o konkretnej godzinie muzea z całego kraju otwierają swoje drzwi i umożliwiają zwiedzającym „wolne” zwiedzanie pięciu wybranych obiektów w godzinę.

W tym roku akcja odbędzie się 22 kwietnia w wybranych muzeach całego w kraju i będzie to już VII edycja tej międzynarodowej akcji. W Białymstoku przystąpiło do niej m.in. Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego, gdzie od godz. 12.00 , będzie można obejrzeć wybrane prace i porozmawiać o nich z przewodnikami.

Tego dnia zajrzyjciedo Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku na “Białowieskie inspiracje”. Zaprezentujemy kilka najciekawszych obrazów znanych białostockich malarzy, powstałych w trakcie Ogólnopolskich Plenerów Białowieskich. Zobaczycie również archiwalne fotografie upamiętniające tamte wydarzenia.

Dzień Wolnej Sztuki opiera się na przekonaniu, że muzea czy galerie można zwiedzać powoli, skupiając się tylko na kilku wybranych eksponatach. Podczas Dnia Wolnej Sztuki przez godzinę goście będą oglądać dosłownie kilka wybranych przez daną instytucję obiektów. Przed eksponatami będą stały osoby, których celem będzie motywowanie gości do podjęcia dyskusji i samodzielnej refleksji. Mają oni uświadomić uczestnikom akcji, że muzea można zwiedzać bez żadnych kompleksów a eksponaty oglądać nie posiadając specjalistycznej wiedzy czy wykształcenia.

Lista muzeów w Polsce biorących udział w akcji  znajduje się pod adresem: http://dzienwolnejsztuki.pl/

 

Data: sobota 22 kwietnia 2017 r.

Wstęp wolny