EtnoNurty: Maniucha i Ksawery – koncert w Spodkach PIK


fot. Wojtek Rudzki

EtnoNurty to nowy cykl koncertowy Podlaskiego Instytutu Kultury, prezentujący zespoły czerpiące z melodii tradycyjnych i folkowych, ale często łączące je z brzmieniami współczesnymi, jazzowymi czy klasycznymi. Koncerty w jego ramach będą pokazywać, że współczesne interpretacje muzyki tradycyjnej i folkowej mogą iść w różnych kierunkach – przybierać różne nurty, wciąż jednak odnosząc się do przeszłości.

Cykl zainauguruje koncert duetu Maniucha & Ksawery. Artyści w autorski sposób łączą jazzową improwizację z ginącymi pieśniami ukraińskiego Polesia. W swoich kompozycjach przywołują pieśni wiosenne, żniwne, weselne, miłosne, dziadowskie, kolędy i kołysanki, łącząc je w opowieści odwzorowujące cykle przyrody i ludzkiego życia. Wspólnie snują opowieści przekraczając granice czasu i gatunków muzycznych, czerpiąc z wieloletnich podróży Maniuchy do śpiewaczek z ukraińskich wsi i wspólnej muzycznej wyobraźni. Niejednokrotnie sięgają także do archiwalnych nagrań z polskich wsi tego terenu.

Koncert odbędzie się 6 marca, o godz. 19.00, w Spodkach PIK. Bilety, w cenie 30 zł, będą do nabycia w Spodkach PIK od 19 lutego (ul. św. Rocha 14, pon.–pt., 8.00–15.00) oraz przed koncertem.

Koncert odbędzie się przy zachowaniu zaleceń sanitarnych rekomendowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w związku ze stanem epidemicznym w Polsce.

więcej informacji : tel. 85 740 37 22