Ferie w kinie

Ferie w mieście nie muszą być nudne! Zwłaszcza, jeśli kinowy ekran opanują Ekipa z dżungli oraz Pies i robot. Oprócz świetnych animacji kina Helios zapraszają na premierowe pokazy oryginalnej, nieco szokującej produkcji Biedne Istoty oraz pierwszego filmu anime nagrodzone Złotym Globem – Chłopiec i czapla.  

Pies zamieszkujący Nowy Jork ma dość samotności i ulega słodkiej obietnicy telewizyjnej reklamy. Niebawem jego życie nabiera barw dzięki dziecięcej ciekawości przyjaciela, Robota…Animacja jest pozbawiona dialogów i wyróżnia się nawiązaniami do estetyki lat 80., dzięki czemu powinna spodobać się nie tylko najmłodszej publiczności. Film Pies i robot w repertuarze trzech białostockich kin Helios.

Kino Helios w Galerii Biała i Jurowiecka zachęcają do obejrzenia Ekipy z dżungli. Misja ratunkowa.  Kiedy tajemniczy superłotr pokrywa dżunglę eksplodującą pianą, która wybucha przy najmniejszym kontakcie z wodą, do akcji wkraczają zwierzaki z dzikiej paki. Aby uratować ekosystem i dziewiczą przyrodę, dzielny goryl Miguel i jego kumple wyruszą balonem w zapierającą dech w piersiach podróż od Bieguna Północnego po Daleki Wschód. Jaki będzie finał tej dalekiej wyprawy?

W tym tygodniu Kina Helios Alfa i Biała przygotowały coś specjalnego dla fanów anime – pokazy filmu Chłopiec i czapla – najnowszego dzieła legendarnego japońskiego twórcy, Hayao Miyazakiego. Film ukazuje losy jedenastoletniego Mahito, którego matka ginie w czasie bombardowań Tokio podczas II wojny światowej. Ojciec chłopca niedługo później żeni się z młodszą siostrą swojej zmarłej żony i przenosi się z rodziną do domu na wsi. Mahito jest przygnębiony i pełen niepokoju, a także nie potrafi dostosować się do nowej szkoły i sytuacji rodzinnej. Pewnego dnia na jego drodze pojawia się tajemnicza czapla, mówiąca ludzkim głosem. Ptak odkrywa przed nim magiczną krainę, gdzie przeszłość miesza się z teraźniejszością. Chłopiec może zobaczyć w nim niesamowite zjawiska, jak i osoby, które już odeszły z realnego świata…

W Heliosie w Galerii Alfa i Biała produkcja, która zachwyca i szokuje jednocześnie. Biedne istoty w reżyserii Yorgosa Lanthimosa to niesamowita opowieść o ewolucji Belli Baxter (Emma Stone), młodej kobiety, która zostaje przywrócona do życia przez genialnego i niekonwencjonalnego naukowca, doktora Godwina Baxtera (Willem Dafoe). Pod jego opieką Bella chętnie uczy się wszystkiego od nowa, ale chce też doświadczyć pełni życia.

Premierowe pokazy Biednych istotPsa i robota, a także będącej nadal w repertuarze Akademii Pana Kleksa, do obejrzenia również w sali Dream w Helios Alfa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.