Festiwal Literacki „Na pograniczu kultur”

W Białymstoku w dniach 21-23 kwietnia odbędzie się Festiwal Literacki „Na pograniczu kultur”. Mieszkańcy będą mogli wziąć udział w interesujących spotkaniach z pisarzami. Wydarzenie organizuje Fundacja Sąsiedzi, a wspiera je finansowo Miasto Białystok.

W tym tygodniu na Stadionie Miejskim w Białymstoku zostanie zorganizowana kolejna edycja Festiwalu Literackiego „Na pograniczu kultur”, jednego z białostockich wydarzeń kluczowych, połączonego z targami książki.

– Jest to największa impreza poświęcona literaturze i czytelnictwu w Polsce północno-wschodniej. To ogólnodostępny i ponadpokoleniowy projekt skierowany do osób w różnym wieku. Zachęcam białostoczan do udziału w tym wydarzeniu – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Podczas festiwalu będą realizowane spotkania z autorami promujące czytelnictwo i literaturę, a także prezentacje nowości wydawniczych. Wśród zaproszonych gości są między innymi Artur Andrus, Marcin Meller, Maria Peszek, Marek Niedźwiecki, Adam Wajrak czy Grzegorz Kasdepke. W trakcie tego wydarzenia czytelnicy będą mogli kupić książki oraz poprosić autorów o autografy. Wstęp jest wolny na wszystkie spotkania.

Na podstawie „Programu polityki kulturalnej Miasta Białystok na lata 2018-2022 plus” festiwal ten wybrano jako imprezę kluczową w ramach Programu Wydarzeń Kluczowych. Ideą programu jest ułatwienie rozwoju dużych wydarzeń kulturalnych organizowanych przez białostockich twórców. Dlatego też festiwal otrzymał dotację z Miasta na lata 2021-2023, po 40 tys. zł rocznie.

Szczegółowy program wydarzenia znajduje się w załączniku. Więcej informacji jest także dostępnych na Facebooku.

Kamila Bogacewicz

za:bialystok.pl