Finał WOŚP 2022 – co się będzie działo w Białymstoku?

Przed nami 30. edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczny finał odbędzie się 30 stycznia na Rynku Kościuszki, gdzie stanie scena, na której wystąpią artyści, a o godz. 20.00 zaplanowane jest „Światełko do nieba”. Jak co roku Miasto wspiera tę szlachetną inicjatywę, jest Głównym Partnerem wydarzenia.

W tym roku pieniądze z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostaną przeznaczone na wsparcie okulistyki dziecięcej, stąd hasło: „Przejrzyj na oczy”. W Białymstoku zbiórki do puszek WOŚP są prowadzone w 50 punktach – gastronomicznych, usługowych, szkołach itp.

Odbywają się też ciekawe aukcje internetowe. W akcji weźmie udział 250 wolontariuszy (będą dostępne 4 terminale płatnicze).

Białystok angażuje się co roku w zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zachęcam wszystkich białostoczan do udziału w tej akcji i do wsparcia finansowego, aby w jak najszerszym zakresie udało się wspomóc dziecięcą okulistykę. Bądźmy solidarni w pomaganiu podczas finału WOŚP – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Już od 24 stycznia odbywają się liczne wydarzenia, również w dzień finału – 30 stycznia – będą odbywać się wydarzenia towarzyszące, między innymi wystawa zdjęć z poprzednich edycji WOŚP, turniej futsalu, pokaz teatralny Polskiego Związku Niewidomych, Bieg „Policz się z cukrzycą”, oddawanie krwi w specjalnym krwiobusie, i inne atrakcje, np. stoisko kulinarne Mariusza Kisiela, Vice Masterchefa. Tradycyjnie już, ważnym punktem programu finału WOŚP będzie akcja promująca udzielanie pierwszej pomocy, organizowana przy współpracy z Grupą Ratowniczą „Nadzieja”.

Na licytację zostanie wystawiona, przekazana przez Miasto, pamiątkowa koszulka z podpisami utytułowanych lekkoatletów z Białegostoku: Kamili Lićwinko, Wojciecha Nowickiego, Damiana Czykiera, Marleny Goli i Klaudii Kardasz. Ponadto 30 stycznia, w dniu finału WOŚP, na budynku Urzędu Miejskiego przy ulicy Słonimskiej, w geście solidarności z akcją, zostanie wyświetlone serduszko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Agnieszka Błachowska

za:bialystok.pl