Future Shorts Summer Season

Future Shorts Summer Season 2016 to idealna na lato energetyczna dawka rozrywki dla miłośników krótkiego kina. Tym razem programmerzy z Londynu proponują nam 8 wyjątkowo barwnych, przepełnionych humorem, a jednocześnie niepozbawionych dyskusyjnych treści produkcji, docenianych na najważniejszych festiwalach filmowych na świecie, jak np. Cannes czy Berlinale.

Future Shorts Summer Season – najlepsze w sezonie filmy krótkometrażowe ze świata. W letniej odsłonie programmerzy z Londynu serwują powiew świeżości w treści i formie, wielobarwną filmową mieszankę, przepełnioną humorem, a jednocześnie dotyczącą istotnych tematów. Komedie, dramaty, dokumenty, eksperymenty i teledysk – co je łączy? Wszystkie gwarantują wspaniałą rozrywkę! Future Shorts Summer Season to 8 tytułów, które święciły triumfy na prestiżowych festiwalach filmowych, takich jak International Short Film Festival Clermont Ferrand, Festival de Cannes czy Berlinale.

Future Shorts Summer Season 2016
7 września / Kino Forum / godz. 18:30 / bilet 12 zł

PROGRAM:
OGASAVARA, reż. Vakhatang ‚Tato’ Kotetishvili / fabuła / Gruzja / 2015 / 8′
Murad i Masha zamierzają się pobrać. Ale zanim uda im się osiągnąć ten cel, los szykuje dla nich jeszcze sporo niewiarygodnych historii.

THE REFLECTION OF POWER, reż. Mihai Grecu / eksperyment / Rumunia / 2015 / 9′
Najbardziej tajemnicza stolica na świecie: tłum podziwia widowisko, mimo iż miastu zagraża prawdziwy kataklizm.

FLORIDADA – Animal Collective, reż. PFFR / teledysk / 2015 / 4′
Zaskakująco ludzka historia miłosna z innej planety opowiedziana w Technikolorze.

PARTNER (RÉPLIQUE), reż. Antoine Giorgini / fabuła / Belgia / 2015 / 19′
Tony powinien dziś stawić się na przesłuchaniu do szkoły teatralnej. Niestety, jego najlepszy przyjaciel Steven, który obiecał asystować mu w czytaniu, nie zjawia się o wyznaczonej godzinie. Po bezskutecznej próbie znalezienia innego chętnego, Tony poddaje się i postanawia nigdy więcej nie odezwać się do przyjaciela.

THINGS USED TO BE HIDDEN, reż. Tara Mercedes Wood / animacja / Wielka Brytania / 2015 / 4′
W następstwie katastrofy, która spowodowała utratę umiejętności filtrowania informacji, różne postaci opowiedzą nam jak czują się w tym nowym świecie. Czy wiedzieć wszystko to naprawdę to, czego pragniemy?

AVE MARIA, reż. Basil Khalil / fabuła / Palestyna / 2015 / 15′
Zachodni Brzeg Jordanu. Cisza i spokój pięciu palestyńskich zakonnic zostaje zakłócona, gdy żydowska rodzina ulega wypadkowi samochodowemu nieopodal klasztoru.

HOTEL 22, reż. Elizabeth Lo / dokument / USA / 2014 / 8′
Gdy zapada noc w Dolinie Krzemowej, transport publiczny zamienia się w nieoficjalne schronisko dla bezdomnych. Hotel 22 przedstawia jedną dramatyczną noc na trasie linii nr 22.

OUSTAZ, reż. Bentley Brown / dokument / Republika Czadu, Arabia Saudyjska, Kanada / 2015 / 22′
Amerykański reżyser, który dorastał w Republice Czadu, powraca do materiałów video z rodzinnych stron, by zmierzyć się ze śmiercią swojego nauczyciela i ich wspólnych momentów pierwszej pracy z kamerą.
Łączny czas: 89′