GRANDA BANDA 2023 czyli Międzynarodowa Orkiestra Dęta

Głównym założeniem projektu jest ukazanie współpracy dwóch orkiestr: polskiej oraz litewskiej, bowiem gościem drugiej edycji jest Młodzieżowa Orkiestra Dęta Vilkaviskis. Dzięki współczesnym możliwościom technologicznym orkiestry są w stanie wcześniej przygotować wspólny program koncertowy, aby podczas prób na żywo podczas warsztatów w Jasionówce dopracować muzyczny materiał. Dodatkowym walorem wychowawczo-edukacyjnym jest integracja młodzieży pochodzącej z podobnego środowiska muzycznego, ale z innych krajów. Projekt doskonale obrazuje, jak uniwersalnym językiem jest muzyka. Podczas drugiej edycji swoje siły połączą nie tylko młodzi muzycy, ale także mażoretki z obydwu zespołów.

Tegoroczna edycja to aż dwa plenerowe koncerty finałowe połączonych polsko-litewskich sił muzycznych, które odbędą się 10 września 2023 r.  Pierwszy koncert będzie miał miejsce w Jasionówce o godz. 13:00 na placu przed szkołą, zaś drugi o godz. 16:30 na Rynku Kościuszki w Białymstoku. Dodatkowo relacja online z koncertu w Jasionówce ukaże GRANDĘ BANDĘ jeszcze szerszej publiczności. Obydwa koncerty poprowadzi Grzegorz Pilat – dziennikarz Polskiego Radia Białystok. Repertuar zaprezentowany podczas finału obejmować będzie przeboje muzyki rozrywkowej – zarówno te międzynarodowe, jak „Get Lucky” czy „It’s my life”, ale także polskie („Sen o Warszawie” oraz „Jest taki samotny dom” z repertuaru Budki Suflera) oraz litewskie („Sūduvos žali sodai”). Dodatkową niespodzianką będzie udział wokalisty Michała Kapelko oraz gitarzysty Macieja Pieńczaka (związani z zespołem Kreha), którzy gościnnie wystąpią w dwóch utworach. Wisienką na tym muzycznym torcie będzie z pewnością występ mażoretek z obu krajów – dziewczęta z zespołu mażoretkowego „Takt” z Jasionówki oraz tancerki z Litwy wzbogacą występ tej siedemdziesięcioosobowej międzynarodowej orkiestry dętej.

To już druga edycja tej wyjątkowej imprezy, pierwsza odbyła się w grudniu 2022 roku i była dużym sukcesem, o czym mogą się Państwo przekonać oglądając te dwa wykonania pochodzące pierwszej Grandy Bandy:

 

Organizatorem wydarzenia jest:

Gmina Jasionówka

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Jasionówce

Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Jasionówki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.