Groniec, SDM, Dąbrowska – ciekawe koncerty w Operze

Trzecia Scena Opery i Filharmonii Podlaskiej zaprasza na trzy niezwykle koncerty, podczas których muzyka, teksty i osobowości artystów grać będą równorzędne role. Już w najbliższą środę 14 grudnia podczas koncertu „ZOO” Katarzyna Groniec zaśpiewa utwory Agnieszki Osieckiej, 18 lutego wystąpi legendarna grupa Stare Dobre Małżeństwo, 5 marca solidną porcję ambitnego popu z najnowszego albumu „Dla naiwnych marzycieli” zafunduje nam Ania Dąbrowska.

ZOO” to tytuł koncertu – muzycznego spotkania z utworami Agnieszki Osieckiej, które Katarzyna Groniec konfrontuje z własną wrażliwością artystyczną, będą to m.in. „Wielka woda”, „Kokaina”, „Dzikuska”, „ZOO”, „Uciekaj moje serce”, „Piosenka o życiu ptasim”. „Wywrócić piosenki Agnieszki Osieckiej na »lewą stronę« i nie polec przy tym – to potrafią tylko nieliczni” – napisał o niej Rafał Zieliński. Piosenki zaaranżował Łukasz Damrych (klawisze). W skład zespołu muzycznego wchodzą także Tomasz Pierzchniak (kontrabas) i Łukasz Sobolak (perkusja). Premiera „ZOO” odbyła się podczas Koncertu Galowego 17. Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” w Teatrze Palladium 29 września 2014 r.

 

Album „MemorabiliaSDM odwołuje się do zrębów powstawania zespołu na początku lat 80., w których ulegał zmianie skład personalny zespołu i tworzył się repertuar. Na tej najnowszej, płycie obok lidera i założyciela grupy Stare Dobre Małżeństwo Krzysztofa Myszkowskiego, znalazło się wielu gości, którzy współtworzyli bądź towarzyszyli w drodze zespołu. W śród nich są: Andrzej Sidorowicz, który jako pierwszy partnerował Krzysztofowi Myszkowskiemu w muzycznej podróży. Wacław Juszczyszyn (Wolna Grupa Bukowina), Mikołaj Korzistka (Bus Stop), Zbigniew Stefański (Bez Jacka), Mariusz Wilke (Słodki Całus Od Buby), Piotr Horbulewicz i Krzysztof Pydyński, Robert Piekarski i Wojciech Koptas (Pod Strzechą) oraz Piotr Bakal, Beata Koptas, Monika Mosionek (Pod Strzechą) oraz Ala Ciebielska (Borutowa) i Angela Gaber (bez Tria)”. Nie zabrakło także obecnych członków zespołu – Bolesława Pietraszkiewicza i Romana Ziobry. Utwory z płyty „Memorabilia”, która ukazała się 10 października 2016 r. usłyszymy w lutym na Dużej scenie OiFP.

Nowa płyta Ani Dąbrowskiej zatytułowana „Dla naiwnych marzycieli” ukazała się 4 marca 2016 r. Zapowiadały ją przebojowe utwory „Nieprawda” i „W głowie”. W pracach nad płytą wokalistce pomagał między innymi producent Czarny HiFi. Artystka określiła ją jako najbardziej popową w swojej karierze.