Historia siłaczki znad Narwi – nowa książka Celiny Mioduszewskiej

Celina Mioduszewska, znana autorka powieści obyczajowych i romansów, powraca z nową opowieścią, która przeniesie Cię w samo serce malowniczego Podlasia. Jej najnowsza książka, „Dziedziczka Lipowej Alei”, to literacka podróż po życiu niezwykłej kobiety – Stefani Karpowiczówny, siłaczki znad Narwi, która przez burzliwe epoki historii nie zdradziła swoich ideałów.

Stefania urodziła się w czasach, gdy rola kobiet była marginalizowana, a ich głos ginął w męskim świecie dyskusji. Jednak to nie powstrzymało jej od realizacji marzeń. W małej wsi Krzyżewo na Podlasiu, Stefania zbudowała swoje życie i spełniła swoje największe marzenie: założyła szkołę dla miejscowej społeczności. Przeżywając kolejne epoki, od epoki pozytywizmu po burzliwe lata dwudziestolecia międzywojennego i dwie wojny światowe, poznawała wielkich ludzi swoich czasów, ale także stawała się bohaterką, cenioną przez elity i kochaną przez chłopstwo.

Jednak droga Stefani nie była łatwa. W czasach historycznych przewrotów i zmian, musiała stawić czoła wielu wyzwaniom. Pomimo wsparcia wielu ludzi, napotkała również na opór i zawiść. Czy udało jej się przetrwać burzliwe czasy i ocalić dzieło swojego życia?

Historia Stefani to nie tylko opowieść o jej siłach i wytrwałości, ale także o okrucieństwie ludzkiego losu i o sile, jaką daje miłość i dobroć okazywana przez innych. Wsparta przez uczniów i ich rodziny, przeżywała trudne chwile, ale nigdy nie traciła wiary w lepsze jutro.

Nakładem wydawnictwa Novae Res ukazała się ta niezwykła książka, która już teraz jest dostępna w sprzedaży. „Dziedziczka Lipowej Alei” przeniesie Cię w świat niezwykłych wydarzeń i ludzi, sprawiając, że zastanowisz się nad siłą ludzkiego charakteru i determinacją.

Autorka, Celina Mioduszewska, to absolwentka polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Jej wcześniejsze powieści, takie jak „Powierniczka Tajemnic”, „Sawantka” czy „Kaszmirowa Chustka”, zdobyły uznanie czytelników. Uwielbia podróże i tworzenie nowych światów za pomocą swojego pióra.

Jeśli chcesz poznać historię niezwykłej Podlasianki i zanurzyć się w malownicze krajobrazy Podlasia, sięgnij po „Dziedziczkę Lipowej Alei” już teraz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.