"Hiszpanka" #KONKURS

W najbliższy czwartek, 13 stycznia, możecie zobaczyć film „Hiszpanka” w reżyserii Łukasza Barczyka. Seans odbędzie się w ramach cyklu Kultura Dostępna, który odbywa się w kinie Helios Alfa. Mamy dla Was dwa zaproszenia na to wydarzenie.

„Hiszpanka”

Dramat/Czas trwania: 127 min.

Produkcja: Polska [2014]

Reżyseria: Łukasz Barczyk

Scenariusz: Łukasz Barczyk

Obsada: Crispin Glover, Jakub Gierszał, Jan Frycz, Patrycja Ziółkowska, Karl Markovics, Bruce Glover, Florence Thomassin, Sandra Korzeniak, Piotr Głowacki, Magdalena Popławska, Artur Krajewski, Jan Peszek

Opis filmu

Zrealizowana z niezwykłym rozmachem produkcja przedstawia historię, która przekracza granice wyobraźni. Nie wiadomo, czy powiązane z Powstaniem Wielkopolskim wydarzenia są prawdą, czy jedynie iluzją. Porywają efekty specjalne, które zapraszają widzów w niezwykłą, pełną przygód podróż w innym wymiarze. W „Hiszpance” nic nie jest oczywiste, ponieważ do wyzwoleńczej walki włącza się grupa telepatów. Siły zbrojne stają na równi z siłami umysłu.
W roli głównej zobaczymy Jana Frycza, jako jednego z najsłynniejszych polskich pianistów i polityków – Ignacego Jana Paderewskiego, który w dramatycznych okolicznościach próbuje dotrzeć do Polski. Zamierza mu w tym przeszkodzić pracujący dla pruskiej armii mroczny Doktor Abuse (Crispin Glover). W grupie spirytystów ratujących Mistrza przed atakiem medium znajdują się kochankowie (Jakub Gierszał i Patrycja Ziółkowska) gotowi poświęcić wszystko – dla wolności Ojczyzny i dla siebie nawzajem.

 

KONKURS – rozstrzygnięty

Napisz do nas maila na adres konkurs@kobiecybialystok.pl. W treści opisz z czym kojarzy Ci się słowo „Hiszpania”. W tytule napisz „Hiszpania”

Dwie pierwsze najciekawsze odpowiedzi nagrodzimy pojedynczą wejściówką do kina Helios Alfa na 14.01. godz. 18:00.