Jak idealnie wyposażyć salon fryzjerski?

Salon fryzjerski to miejsce, które zapewnia klientom chwilę dla siebie. Powinno nie tylko zadbać o pełen jego komfort, ale także najwyższą jakość wykonywanych usług. Nic lepiej nam tego nie zagwarantuje, niż kompleksowo wyposażony obiekt. O czym więc warto pamiętać?

Wyposażenie salonu fryzjerskiego, wymaga wielu sprzętów i akcesoriów. Odpowiednio dobrane, pomogą usprawnić pracę, a jakość świadczonych zabiegów, będzie na najwyższym poziomie.

Meblowe „ABC”

– fotele fryzjerskie – absolutny „must have”każdego salonu, powinny posiadać podłokietnik, oparcie i regulowaną wysokość; mają być wygodny zarówno dla klienta jak i fryzjera
– sofy i kanapy- miejsce, gdzie klient wygodnie poczeka na wykonanie usługi
– lustra, schowki i szafki, czyli tzw. konsoleta – lustro niezbędne jest, aby klient kontrolował kolejne działania fryzjera, najlepiej jeśli jest dodatkowo oświetlone; szafki i schowki na sprzęt fryzjerski, by był zawsze pod ręką
– myjki – stanowisko przeznaczone do mycia głowy; składa się z fotela i najczęściej ceramicznej umywalki
– hoker – taboret bez oparcia i z regulowaną wysokością, najczęściej na kółkach
– nawilżacze i infrazony – specjalistyczny sprzęt do suszenia, zabiegów regeneracyjnych, ondulacji czy keratynowego prostowania włosów.

Jakość pracy, to nie tylko wyszkoleni profesjonaliści i dobrze dobrane meble. Zabraknąć nie może także profesjonalnego sprzętu. Ilość oferowanych usług, to wachlarz nieograniczonych możliwości. Od fryzjera oczekujemy przecież, że spełni nasze wymarzone wizje. Musi więc mieć narzędzia, które pozwolą mu pozwolą na działanie.

Jakie narzędzia wybrać?

– nożyczki – różne rodzaje i wielkość, to podstawowe narzędzie pracy fryzjerów
– klipsy fryzjerskie – pozwalają na rozdzielanie pasm włosów, co ułatwia farbowanie lub układanie włosów
– fartuch fryzjerski – chroni przed zabrudzeniami
– peleryna – pełni również rolę ochronną, w tym przypadku klienta
– szczotki i grzebienie – różne kształty i materiał wykonania, do rozczesywania i stylizacji fryzur
– urządzenia elektryczne: suszarki, lokówki, prostownice, trymery, maszynki elektryczne
– środki sanitarne – szczotki do zamiatania, płyny dezynfekujące i środki czystości
– miski i pędzle – akcesoria o wykonywania koloryzacji.

Co dalej?

Ilość dostępnych na rynku sprzętów fryzjerskich, wręcz powala. Nie można przy wyborze, zapomnieć o ich jakości. Sklep fryzjerski https://fryzjersklep.pl/ z myślą o pięknie i zdrowiu włosów, wychodzi na przeciw osobom, urządzającym swój salon. Można w łatwy sposób wybrać wszystko, co potrzebne, od A do Z.

Nie wyobrażamy sobie chyba fryzjera, bez nożyczek czy maszynki do golenia. A oszałamiający look, z lokami lub falami w roli głównej, uzyskamy tylko przy użyciu wysokiej jakości urządzeń. Wiosenna metamorfoza koloryzacyjna, nie obejdzie się bez dokładnego odmierzenia poszczególnych składników do farbowania. Ułatwią to wagi, pozwalające na precyzyjne przygotowanie mieszanki. Mobilna wizyta fryzjerska? Czemu nie! W kuferki i torby fryzjerskie, specjalista zapakuje wszystko, co trzeba do wykonania usługi i popędzi do klienta. Całość usługi, dopełnią profesjonalne kosmetyki pielęgnacyjne.

Urządzenie salonu fryzjerskiego wymaga odpowiedniego, specjalistycznego wyposażenia. Ma być czysto, schludnie, miło i profesjonalnie. Brak nawet najmniejszego z akcesoriów, może zaburzyć harmonię pracy. Fryzjerstwo to zawód pełen wizji rozwoju, patrzenia w przyszłość i spełniania oczekiwań klientów. Mam nadzieję, że powyższe wskazówki pomogą stworzyć idealny kącik fryzjerski.