Jak przetrwać chłodniejsze dni?


Photo by cottonbro from Pexels

Jesienią dom to przytulne schronienie dające ciepło i poczucie bezpieczeństwa. Gdy za oknem ziąb, wiatr i deszcz, dobrze zrelaksować się w swoim ulubionym pomieszczeniu. Może być to kuchnia, salon lub sypialnia. Wybór uzależniony jest od nas samych. Chcąc w pełni się zrelaksować, warto ustawić w domu kominki zapachowe i uzupełnić je ulubionymi olejkami.

Przytulna atmosfera w domu

Przede wszystkim ważne jest wnętrze. Beżowe koce, złote dodatki, na stolikach kominki zapachowe, takie jak https://markoweswiece.pl/pol_m_Akcesoria_Kominki-Zapachowe_Kominek-Zapachowy-Yankee-Candle-185.html, a w ręku kubek parującej herbaty. Zapachy pozwalają nam przenieść się do innego miejsca. Zimą może to być zapach cynamonu i pomarańczy, kojarzy się ze Świętami. Jesień to maliny i imbir, wiosna i lato to cytrusowe aromaty kwiatów i owoców. Kominki zapachowe dają taką możliwość.

Są to dekoracyjne elementy, które wystarczy jedynie uzupełnić olejkiem eterycznym lub woskiem zapachowym. Na dole w akcesorium stawia się zwykłą świeczkę, której zadaniem jest ogrzewać olejek. Po chwili zapachy zostają uwolnione, wypełniając cały pokój i pomagając w relaksie. Ich wybór jest różnorodny. Po zużyciu olejku kominek wystarczy wyczyścić, a następnie umieścić w nim kolejny ulubiony zapach. Trwałość zarówno kominków, jak i unoszących się zapachów jest zdumiewająca.

Pozytywny wpływ zapachów na samopoczucie

Olejki zapachowe mają pozytywny wpływ na organizm ludzki. Jest to zwane  aromaterapią. Ta praktyka znana była już w czasach starożytnych. Szacuje się, że najbardziej rozpowszechniona była w Egipcie. Już około 3000 roku p.n.e. używano substancji aromatycznych do produkcji leków lub perfum. Zauważono wtedy pozytywny wpływ niektórych olejków na organizm człowieka. Przede wszystkim, zapachy należy odpowiednio używać. Naturalne olejki zawsze mają jakieś przeznaczenie, które teraz zdefiniowane jest na etykiecie. Mogą koić, pobudzać lub uspokajać.

W naturalnych wyciągach z kwiatów, liści, nasion i drewna znajduje się wiele substancji oddziałujących pozytywnie na nasze ciało. Najczęściej olejki się inhaluje. Zapachy z aromatycznych substancji wyzwalają się za pomocą ciepła. Pierwszym sposobem jest wkraplanie kilku kropel substancji do gorącej wody. Wówczas opary się unoszą, wypełniając całą łazienkę.  Innym sposobem jest użycie kominków zapachowych. Wybraną substancję należy podgrzać, następnie wypełnia całe pomieszczenie, pozwalając na jej inhalację. Kominki zapachowe bez wątpienia są najprostszym sposobem na wyzwolenie zapachów z naturalnych substancji i zastosowanie domowej aromaterapii. Alternatywny sposób to skraplanie pościeli olejkiem, tuż przed snem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.