Jak wygląda rynek mieszkań na sprzedaż w Białymstoku?


Aktualnie mieszkania na sprzedaż w Białymstoku są łatwo dostępne, przystępnie wyceniane, występują w dużej obfitości zarówno na rynku pierwotnym i wtórnym. Po Białostockim rynku mieszkań na sprzedaż poruszamy się bez problemów. Jeżeli chcesz kupić mieszkanie w Białymstoku – przeczytaj ten artykuł.

Mieszkać w Białymstoku

Białystok jest miastem, które przeżywa obecnie falę rozwoju. Ten największy w regionach północno-wschodnich ośrodek miejski stale się modernizuje i unowocześnia, na miejscu jest prowadzonych wiele inwestycji. Ta sytuacja ma oczywiście swój oddźwięk także na rynku nieruchomości, który jest dobrze “nakręcony” i prosperuje. To z kolei ma korzystne efekty dla kupujących i sprzedających mieszkania w Białymstoku, ponieważ rynek nieruchomości jest w tym mieście rozwinięty wystarczająco, abyśmy mogli zakupić w Białymstoku nasze wyśnione mieszkanie w dobrej cenie. Dotyczy to zarówno deweloperów, ale także sprzedawców prywatnych na rynku wtórnym.

Gdy poszukujesz mieszkania w Białymstoku, wtedy możemy z czystym sumieniem polecić Gratka.pl – mieszkania na sprzedaż w Białymstoku. Odwiedziny tego renomowanego serwisu nieruchomości o skali ogólnopolskiej powinny być pierwszym krokiem dla osób chcących zakupić mieszkanie w Białymstoku.

Mieszkanie w Białymstoku to zazwyczaj wygodne życie, ponieważ miasto zdołało tak zagospodarować infrastrukturę, stworzyć tak wiele miejsc pracy, przyciągnąć kapitał i otworzyć się na kulturę, że jego mieszkańcy są we wszystkich znanych nam badaniach są w większości zadowoleni ze swojego miejsca zamieszkania. Optymizm ten jest potwierdzony, gdyż Białystok plasuje się wysoko według wielu obiektywnych, ilościowych i jakościowych wskaźników poziomu życia. Białystok jest miastem zadbanym i przyjaznym swoim mieszkańcom (zwraca uwagę wzorowe wykorzystanie funduszy Unii Europejskiej, które bardzo wzmogły rozwój miasta).

Białystok – mieszkania na sprzedaż

Ceny mieszkań – zgodnie z trendem obecnym w całym kraju – mają tendencję wzrostową. Przybywa nowych mieszkań, a i chętnych na nie nie brakuje. W Białymstoku w ciągu ostatnich lat oddano do użytku sporo nowych lokali, a świeże inwestycje wciąż trwają i są zapowiadane następne. W tym mieście buduje się na tyle dużo, że na nowe mieszkanie nie czekamy latami, ale od zakupu na rynku pierwotnym wprowadzamy się do niego – jak obliczono – już po niespełna czterech miesiącach. Oczywiście ruch i dynamika występują także na rynku wtórnym – przykładem może tu służyć serwis z ogłoszeniami nieruchomości Morizon.pl, gdzie dobrze widać wymienione powyżej tendencje.

Do najdroższych, ale jednocześnie najbardziej prestiżowych dzielnic Białegostoku zaliczają się Mickiewicza, Młodych i Skorupy. To ekstraklasa regionalna. Ceny mieszkań w tych miejscach dochodzą czasem nawet do prawie 7000 zł za metr kwadratowy. Znacznie taniej kupimy mieszkanie w Starosielcach lub na Zielonym Wzgórzu – tu metr kwadratowy mieszkania będzie nas kosztował nieco ponad 5000 zł. Różnice wynikają oczywiście z lokalizacji na mapie miasta, do której pojęcia wchodzą również możliwości infrastrukturalne, komunikacyjne, dostęp do przyrody i kultury, obecność na miejscu niezbędnych do życia instytucji i zakładów usługowych, a więc komfort zamieszkiwania. Gdy patrzymy na Białystok z perspektywy innych dużych miast, to natychmiast zauważamy, że dysproporcje w cenach mieszkań są tu znacznie niższe niż np. w Warszawie czy Sopocie.

Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o rynku mieszkań na sprzedaż w Białymstoku?

Przejdźmy do najbardziej podstawowych konkretów. Dwupokojowe mieszkanie w Białymstoku, w bardzo dobrym stanie, znajdujące się w Leśnej Dolinie, niedawno wybudowane i szybko wystawione przez właściciela na sprzedaż, możemy kupić już za około 300 000 tys. złotych. Świetnie położony nowy apartament w stanie deweloperskim o powierzchni 75 m2, będzie nas kosztował około 650 000 tysięcy. Ale już zadbana i funkcjonalna kawalerka na parterze, na osiedlu Nowe Miasto, to wydatek 230 000 tys.

Widzą więc Państwo doskonale jak wygląda sytuacja na rynku mieszkań w Białymstoku. Biorąc pod uwagę dobre warunki życia w tym mieście i stosunkowo niskie ceny mieszkań, być może będziemy skłonni przeprowadzić się do Białegostoku. Pamiętajmy również, że sukces tego miasta jest związany z całą aglomeracją, której sercem jest właśnie Białystok.