Jak wykorzystać zajączki wielkanocne w tworzeniu świątecznych dekoracji?

Szukasz sposobu na udekorowanie stołu, okien czy wiosennych wiązanek? W takim razie w Twoim domu powinny znaleźć się efektowne zajączki wielkanocne – figurki, zawieszki lub naklejki. Z nimi Twój dom zyska jeszcze więcej koloru, pozytywnej energii i świątecznej atmosfery. Tym bardziej że do dyspozycji masz tak wiele ciekawych elementów dekoracyjnych, wykonanych z różnych materiałów. Przekonaj się, gdzie warto je ustawić, by Twój dom zyskał wielkanocny charakter.

Jakie zajączki wielkanocne są dostępne? Jakie wybrać?

Drewniany zając wielkanocny

Jesteś miłośnikiem lub miłośniczką klasycznych dekoracji? Zając Wielkanocy figurka wykonany z drewna to rewelacyjny pomysł, bo łączy tradycję z nowoczesnym wyglądem. Takie figurki lub zawieszki możesz dodać do kwiatowych bukietów, wiosennych wiązanek czy nawet zawiesisz na uchwytach od mebli. Jednocześnie nie musisz obawiać się przepychu. Takie ozdoby znajdziesz np. na stronie: goliathome.pl.

Pluszowy zając wielkanocny

Pluszowe zajączki wielkanocne to niezastąpiony element dekoracyjny salonu i sypialni. Możesz je ustawić na parapecie lub zdecydować się na wersję z pojemnym koszyczkiem. Koniecznie włóż do niego ulubione owoce lub doniczkę z kwiatami. Taka dekoracja skutecznie podkreśli wielkanocny klimat, jaki zapanował w Twoim domu.

Wełniane zajączki wielkanocne

Miłe w dotyku, a do tego w pełni ekologiczne wełniane ozdoby w formie zajączków wielkanocnych to doskonały wybór dla rodzin z dziećmi. Dzięki temu nie musisz obawiać się, że maluchy stłuką figurkę. Koniecznie włącz je też w proces dekorowania domu.

Jak ozdobić zajączki wielkanocne – inspiracje i pomysły

Zajączek wielkanocny figurka – można ją stawiać na biurku, półce lub na komodzie w salonie. Doskonale sprawdzą się również jako dekoracja stołu – gdzie nareszcie zapanuje iście wiosenny klimat. Dlatego postaw zajączki wielkanocne figurki pośród kwiatów czy rzeżuchy. Oczywiście takie rewelacyjne i kolorowe ozdoby sprawdzą się także w koszyczku wielkanocnym.

Z jakiego materiału powinien być wykonany zajączek wielkanocny figurka?

Jeśli zależy Ci na wiosennym klimacie, to zdecyduj się na jasną kolorystykę ozdób. Na stole, w koszyczku lub w innym miejscu świetnie będą wyglądały wielkanocne zajączki w żółtym, pomarańczowym, czerwonym, a nawet zielonym kolorze. Tak naprawdę możesz nawet samodzielnie zdecydować o tym, jak będzie wyglądała tegoroczna wiosenna wiązanka. Wystarczy, że zdecydujesz się na styropianowego figurki, które możesz samodzielnie pomalować. To fantastyczna zabawa dla całej rodziny!