Po co mi konto w banku?

Konto bankowe posiada już 87% Polaków. O ile jeszcze do niedawna trzymanie gotówki w domu było podstawą zarządzania własnymi finansami, tak dzisiaj zdajemy sobie sprawę, że to właśnie trzymanie pieniędzy na rachunku w banku jest ich najlepszą ochroną. Poznaj największe zalety kont bankowych i sprawdź, jakie dają one możliwości w zakresie dysponowania pieniędzmi.

Bezpieczeństwo

Działalność instytucji bankowych nadzoruje Komisja Nadzoru Finansowego. Gwarancję bezpieczeństwa ulokowanego na rachunkach kapitału daje zaś Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Możemy być pewni, że nawet w przypadku bankructwa banku, pieniądze zostaną nam zwrócone.

Eksperci rynku finansowego potwierdzają również, że bezpieczeństwo trzymania pieniędzy na kontach wiąże  się ściśle z korzystaniem z karty płatniczej. Plastikowy pieniądz daje nam gwarancję, że nasze środki nie wpadną w niepowołane ręce. Będą bezpieczne nawet w przypadku zguby czy kradzieży portfela bądź niespodziewanych wydarzeń w domu. Wyobraź sobie, że trzymasz oszczędności w skarbonce, a Twój dom uległ pożarowi albo został zniszczony powodzią. Utrata pieniędzy jest wtedy nieodwracalna.

Komfort realizacji zakupów

Transakcja zakupowa przy wykorzystaniu przypisanej do konta karty płatniczej trwa tylko kilka sekund. Okazuje się zresztą, że Polacy coraz bardziej doceniają płatności zbliżeniowe. Czy wiecie, że to właśnie my jesteśmy liderami w całej Unii, jeśli weźmiemy pod uwagę wprowadzanie innowacyjnych technologii w sektorze bankowym?

Ale to nie wszystko. Konto maksymalne umożliwia też przecież wykonywanie przelewów w dogodnym miejscu, o dowolnej porze dnia i nocy. Weźmy pod uwagę, że sklepy internetowe cieszą się dzisiaj ogromną popularnością. Mając dobre konto w banku, bez problemu można w nich realizować zakupy.

Dodatkowe zyski

Skoro konto maksymalne może być dzisiaj całkowicie darmowe, to czemu nie skorzystać z takiej propozycji banku? Bezpłatne jest założenie takiego rachunku, jego prowadzenie, wypłaty gotówki we wszystkich bankomatach w Polsce i na świecie oraz realizacja przelewów.

Posiadacze dobrych kont w banku, mają też szansę zyskać o wiele więcej. Taki rachunek umożliwia otrzymywanie od banku premii, rabatów cenowych przy realizacji zakupów w określonych sklepach czy otrzymywanie giftów rzeczowych. Zyskiem dla klienta banku jest też możliwość optymalnego zarządzania swoimi finansami. Z poziomu konta internetowego można przecież zakładać lokaty czy zaciągać kredyty gotówkowe.

Podsumowanie

Jeśli ktoś jeszcze zadaje sobie pytanie: Po co mi konto w banku? Odpowiadamy, że jest ono po prostu niezbędne. Należy iść z duchem czasu i wykazywać zainteresowanie innowacyjnymi rozwiązaniami. Tym bardziej że są one dla nas korzystne. Każdego roku odnotowuje się zresztą mniejszą ilość płatności gotówką, a o wiele większą liczbę transakcji przy wykorzystaniu plastikowego pieniądza. Możliwe, że za jakiś czas gotówka całkowicie wyjdzie z obiegu.