Jaką wybrać maść na odparzenia skórne?


Pieluszkowe zapalenie skóry to problem, którego każdy rodzic wolałby uniknąć. Niestety, nie zawsze jest to możliwe. Skóra niemowlaka jest niezwykle wrażliwa. Naskórek jest cienki i podatny na podrażnienia. Potrzebuje on szczególnego wsparcia w postaci odpowiedniego kremu, który będzie przywracał prawidłowe funkcjonowanie skóry, łagodził podrażnienia i nawilżał. W sklepach i aptekach nie brakuje najróżniejszych maści, które kuszą swoimi etykietkami. Na co jednak zwrócić uwagę, aby kupić dobry i skuteczny krem?

Wybór maści na odparzenia

Maść na odparzenia skórne powinna spełniać kilka warunków. Najlepiej, aby produkt był:
– antyseptyczny, czyli zwalczał bakterie, grzyby i inne drobnoustroje, które są odpowiedzialne za odparzenia,
– hipoalergiczny, czyli niewywołujący żadnych reakcji alergicznych, nawet w przypadku wrażliwej skóry,
– nawilżający, co pomaga w regeneracji podrażnionej skóry,
– bezpieczny, jeśli chodzi o skład,
– prosty do użycia i skuteczny w działaniu.
Warto także zwrócić uwagę czy krem posiada pozytywną opinię takich placówek jak Instytut Matki i Dziecka oraz innych autorytetów w zakresie medycyny i pielęgnacji.

Jaki krem warto wybrać?

Czy są na rynku kremy, które spełniają te wszystkie kryteria? Tak! Polecić można, chociażby Sudocrem Expert, czyli krem barierowy. Sprawdzi się on zarówno w profilaktyce, jak i leczeniu pieluszkowego zapalenia skóry. Maść posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka, Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego i Stowarzyszenia Pielęgniarek Pediatrycznych. Cieszy się także zaufaniem rodziców. I nic dziwnego! Produkt ten jest po prostu skuteczny w działaniu. W przypadku profilaktyki najlepiej jest go stosować regularnie, przy każdej zmianie pieluszki. Krem pełni wówczas rolę bariery ochronnej dla skóry. Warto także sięgnąć po niego, jeśli na skórze dziecka widoczne jest zaczerwienienie, wysypka lub pęcherze. Maść łagodzi podrażnienia już w pierwszy dzień od zastosowania, a także zmniejsza odczuwany przez maluszka dyskomfort i redukuje widoczne zaczerwienienie.

Jak stosować Sudocrem?

Stosowanie kremu nie powinno stanowić żadnego kłopotu. Bardzo ważne jest, aby przed jego aplikacją dokładnie umyć ręce, a także przemyć okolice intymne dziecka. Skórę należy potem osuszyć. Następnie wystarczy nabrać na palec niewielką ilość preparatu, aby wmasować go w skórę delikatnymi i kolistymi ruchami, aż do uzyskania przezroczystej warstwy, która ulegnie wchłonięciu. Czasem można zauważyć na skórze białe plamy, świadczące o nadmiarze kremu – wówczas trzeba go usunąć, np. za pomocą chusteczki. Sudocrem cechuje się dużą wydajnością, nie warto więc nakładać go w dużej ilości. Zwłaszcza że większa ilość kremu wcale nie podnosi jego skuteczności.

Warto dodać, że sama maść to niewystarczający środek do walki z odparzeniami. Bardzo ważne jest, aby zadbać o dobrej jakości pieluchy oraz przewiewne ubranka. Skóra dziecka powinna jak najczęściej oddychać, w związku czym warto bobasa zostawić na chwilę bez pieluszki. Należy zwrócić uwagę także na temperaturę otoczenia, wilgotność powietrza czy sposób kąpieli i osuszania skóry. Nieodpowiednia pielęgnacja zwiększa ryzyko wystąpienia odparzeń. Najważniejsza jest jednak regularność w zmianie pieluszki, higieny okolic intymnej oraz aplikacji samego kremu.

Maść uniwersalna

Sudocrem to produkt, który przyda się zarówno w profilaktyce, jak i łagodzeniu odparzeń. Będzie też pomocny w przypadku zapalenia skóry związanego z nietrzymaniem moczu, zmniejszy również ryzyko wystąpienia odleżyn. To produkt kompleksowy i działający na kilku poziomach, nie tylko chroniąc skórę, ale także dezynfekując ją i odżywiając. Z pewnością przyda się w niejednej sytuacji.

Maść na odparzenia skórne musi znaleźć się w każdym domu, gdzie znajduje się niemowlak. Warto sięgnąć po krem, który cechuje się skutecznością działania, a jednocześnie jest dla dziecka w pełni bezpieczny. Sudocrem to produkt rekomendowany przez specjalistów i od lat cieszący się uznaniem wśród rodziców, więc warto mu więc zaufać – więcej informacji znajdziesz na: https://sudocrempolska.pl/