Już 2 września premiera filmu „Czarna Dama” zrealizowanego przez białostockich twórców

Przedwojenny Białystok, tajemnicza sekta, mafijne interesy żydowskiego półświatka – to wszystko odnajdziecie w filmie „Czarna Dama” zrealizowanym przez podlaskich twórców. Uroczysta premiera filmu odbędzie się 2 września 2021 r. w kinie Helios (Galeria Alfa) w Białymstoku o godz. 18:00 oraz 19:00.

Na pokazach premierowych nie zabraknie oczywiście twórców obrazu, z którymi będzie można porozmawiać po zakończeniu seansu.

Kolejne pokazy przewidziane są w tym samym kinie w dniach 3, 4 oraz 5 września. Bilety dostępne na stronie kina Helios.

„Czarna Dama” to fabularna produkcja filmowa w stylistyce kina noir, której akcja rozgrywa się na terenach przedwojennej Białostocczyzny. Obraz przedstawia inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami kryminalną historię tajemniczej kobiety. Film jest w całości realizowany przez podlaskich twórców.

Iga (w tej roli Izabela Wilczewska), uciekając przed trudną przeszłością, wraca do rodzinnego Białegostoku. Okazuje się jednak, że w prowincjonalnym mieście, gdzie przeplatają się historie tajemniczej podlaskiej sekty, polskich i rosyjskich sąsiadów oraz mafijnych interesów żydowskiego półświatka, niełatwo znaleźć schronienie. Jednak największym zagrożeniem może okazać się jej własna przeszłość.

 

 

Film powstał przy ogromnym zaangażowaniu wielu białostockich twórców, począwszy od odpowiedzialnego za scenariusz Krzysztofa Szubzdy, który wraz z Łukaszem Seweryńskim jest reżyserem filmu, autora zdjęć Pawła Jankowskiego (autora filmu „Cząstka Podlasia”), twórców muzyki (The Consonance Trio, Katarzyna Garłukiewicz) i kostiumów, które przygotowała Elwira Horosz. W filmie zobaczymy najlepszych podlaskich aktorów: m.in. Ryszarda Dolińskiego, Krzysztofa Bitdorfa, Krzysztofa Zemłę, Katarzynę Siergiej, Andrzeja Beję-Zaborskiego oraz Adama Woronowicza.

Realizację filmu wsparł Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Urząd Miasta Białystok oraz firmy Kotniz Sp. z o.o. Sp.k. i Unibep SA.

Producentem i pomysłodawcą filmu jest Mucha na dziko.

 

Zachęcamy także do obejrzenia także teledysku promującego film.