Kilka prostych trików i mamy czysty samochód


fot. pexels

Któregoś pięknego dnia wsiadasz do swojego ukochanego autka, patrzysz i uświadamiasz sobie, że stał się on składowiskiem niepotrzebnych rupieci, papierów, pustych butelek, elementów garderoby. Siedzisz,  patrzysz i mówisz sobie – dość tego, tak nie może wyglądać moje cacko. Czas na porządki. Twarde postanowienie i można zaczynać uporządkowanie tego całego bałaganu.

Sprzątaj od góry do dołu

Może to i oczywiste, ale nie każdy wie, że samochód należy sprzątać zaczynając od podsufitki kierując się w dół. Powód jest prozaiczny. Zaczynając odwrotnie narażamy się na pobrudzenie świeżo wyczyszczonych miejsc. Także podsufitka, plastikowe rączki nad drzwiami, następnie deska rozdzielcza i wszystkie górne elementy (np. plastikowe wykończenia drzwi) Oczywiście wszystkie dodatki z tworzywa należy najpierw umyć „na mokro”, ciepłą wodą z dodatkiem detergentów. Następnie cały samochód dokładnie odkurzamy odkurzaczem z wąską końcówką wspomagając się pędzlem, którym wymiatamy kurz i nieczystości z wszelkich zakamarków. Na koniec wszystkie elementy z tworzywa przecieramy miękką ściereczką nawilżoną środkiem nabłyszczającym.I środek samochodu lśni.

Czyszczenie wentylacji

Nie zgadniecie czym szybko i sprawnie wyczyścicie wentylację w swoim samochodzie. Idealnie do tego nadaje się pędzel do makijażu. Należy spryskać go odrobiną preparatu do czyszczenia mebli i do dzieła. Włosie takiego pędzla dojdzie do każdej szczeliny, zbierze cały kurz i wszelkie zanieczyszczenia tam się znajdujące.

Rajstopy sposobem na dopieszczenie lakieru

Jeśli zamierzasz umyć samochód a nie masz pod ręką miękkiej szczotki lub gąbki, rewelacyjnie w tej roli sprawdzą się damskie rajstopy. Zwiń je i używają dokładnie jak gąbkę. Są bardzo delikatne i mycie nimi nie grozi zarysowaniem lakieru.

WD-40 dobre na prawie wszystko

Każdemu może zdarzyć się niefortunne zaparkowanie pod drzewem, na którym w chwilę później zaparkowało stado wron. Wracasz a auto pokrywa niezliczona ilość ptasich niespodzianek. Niezastąpiony jest tu spray WD-40, wystarczy spryskać, odczekać chwilkę a później wytrzeć szybę chusteczką higieniczną. Po plamach śladu nie będzie.

Zabezpieczenie akumulatora przed korozją

Nie uwierzycie, ale zwykła wazelina to idealny środek by zabezpieczyć akumulator przed korozją. Należy go dokładnie nią przeczyścić używając miękkiej szmatki co sprawi, że zostanie zakonserwowany i przez długi czas będzie się opierał korozji i służył przez lata.

Mycie przedniej szyby

Jeśli szyba Twojego auta jest brudna a do tego upstrzona martwymi owadami, i na to jest prosty sposób. Mała butelka Coca-Coli. Grubym ręcznikiem należy zabezpieczyć maskę, po czym szybę należy oblać colą a następnie umyć miękką szmatką i opłukać ciepłą wodą. Po zabrudzeniach nie będzie śladu a szyba będzie lśniła.

Czyste reflektory

Czyste lampy to ważny element bezpieczeństwa. I jest naprawdę prosty sposób na to, by były idealnie lśniące i wyglądały jak nowe. Wystarczy pasta do zębów i szczoteczka, też ta do zębów. Należy dokładnie natrzeć pastą wszystkie reflektory za pomocą szczoteczki a następnie zetrzeć pastę mokrą szmatką, spryskać płynem do mycia szyb i gotowe.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przy współpracy z firmą FastServ – najlepszym serwisem samochodowym w Poznaniu, zajmującym się m.in. blacharstwem, lakiernictwem i naprawami spot.