Koncert Elwiry Kropiewnickiej

W poniedziałek, 10 października 2016, odbędzie się niecodzienne muzyczne wydarzenie! Miłośników dobrej muzyki rozrywkowej oraz jazzowej zapraszamy na recital Elwiry Kropiewnickiej.

Koncert odbędzie się w Spodkach, początek o godzinie 18:00, wstęp: 20 zł.

Biley-zaproszenia są dostępne w Centrum Muzyki VOC Szkole Dźwięków, ul. Ryska 1 (Budynej E) oraz przed samym koncertem w Spodkach, ul. św. Rocha 14.

Elwira Kropiewnicka to białostocka wokalistka, pedagog oraz instruktor śpiewu. Od 5 lat związana z Centrum Muzyki VOC Szkołą Dźwięków w Białymstoku, gdzie pracuje z dziećmi i młodzieżą ucząc śpiewu i emisji głosu.

Wydarzenie jest jej prywatnym projektem muzycznym, mającym na celu propagowanie wartościowej muzyki rozrywkowej oraz jazzowej. Jest to swego rodzaju forma zwieńczenia mojej działalności wokalnej oraz podziękowania wszystkim osobom, z którymi mogłam do tej pory muzycznie współpracować. – mówi pani Elwira. A więc będzie to koncert o wyjątkowym znaczeniu osobistym i zainspirowany potrzebą serca.

Również miejsce koncertu podyktowane jest pewnym sentymentem. Sceną, na której postawiłam swoje pierwsze muzyczne kroki, jest właśnie scena Spodków w WOAKU. Było to na Warsztatach Piosenkarskich Jerzego Tomzika w 2006 roku. Stąd sentyment i decyzja o zrobieniu własnego koncertu właśnie w tym miejscu. – tłumaczy wokalistka.

Elwira Kropiewnicka do współpracy zaprosiła znakomitych muzyków, takich jak Wojciech Bylica (drums), Andrzej SOLAR Solarski (bass), Przemysław Zalewski (piano), odpowiedzialny również za aranżacje utworów. W chórkach będzie można usłyszeć wspaniałe białostockie wokalistki, min. Dorotę Hermanowicz, Ewę Łobaczewską, Renatę Tuszyńską, Anetę Rutkowską.

Repertuar koncertu jest przekrojem przez różne gatunki (pop, funky, soul, blues, aż po jazz). Będzie można usłyszeć piosenki z repertuaru polskich artystów (np. Czesława Niemena) oraz zagranicznych (Chaka Khan, Prince, Randy Crawford, Nikki Yanofsky, Alicia Keys, Adele ). Każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie!

Sylwetki muzyczne wykonawców:

Elwira Kropiewnicka – solistka, wokal główny

Swoją przygodę z muzyką zaczęła w wieku 7 lat, pobierając prywatne lekcje gry na pianinie. Miłość do śpiewania przyszła w okresie szkoły średniej. Pierwsze kroki na scenie postawiła podczas warsztatów piosenkarskich w Białostockim Studium Piosenki Jerzego Tomzika, gdzie z kolei przez 2 lata uczyła się śpiewu pod okiem prof. Cezarego Szyfmana. Od 2009 roku jest absolwentką Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki Akademii Muzycznej w Gdańsku, na specjalności wokalistyka jazzowa, natomiast od 2015 roku jest dyplomowanym pedagogiem.

Ma doświadczenie w różnych gatunkach muzyki rozrywkowej (pop, jazz, soul, blues, piosenka aktorska). Współpracowała min. z Zespołem E-misja, z którym zdobyła nagrodę publiczności na Przeglądzie Muzycznym BARABANY w ramach Festiwalu Juwenalia Białystok 2012. Jako wokalistka brała udział w różnych projektach muzycznych min. „Jazzowanki dla dzieci” – płyta z piosenkami dziecięcymi w aranżacjach jazzowych, Koncercie Jubileuszowym XV Warsztatów Piosenkarskich Jerzego Tomzika. Była uczestniczką wielu warsztatów wokalnych m. in. Intesive Wokal Weekends z brytyjskim trenerem Joshua Almu w Warsaw Vocal Studio, Techniki Aleksandra, Speach Level Singing, Techniki Instutute for Vocal Advancement (IVA), Warsztatach Gospel z Lawrence’a Johnsona, warsztatach Gospel z TGD, warsztatach wokalnych BOGU DŹWIĘKI.

Jest laureatką festiwali i konkursów wokalnych, m.in. Festiwalu Piosenki Literackiej im. Łucji Prus, Konkursu Piosenki Rozrywkowo-Jazzowej w Lublinie.

Przemysław Zalewski – aranż, instrumenty klawiszowe

Pinista, akompaniator, aranżer, absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina. Nauczyciel w Stołecznym Centrum Edukacji Muzycznej, akompaniuje w Niepublicznej Szkole Wokalnej im. J. Wasowskiego. Współpracował przy produkcji programów telewizyjnych „The Voice of Poland”, „Must be the music”, „Mini Szansa”. Akompaniator na festiwalach i konkursach: Finale Turnieju Poezji Śpiewanej we Włocławku, Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Warszawskich Warsztatach Gospel, Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym „Pamiętajmy o Osieckiej”, Festiwalu Malwy. Współpracował również z Białostockim Studiem Piosenki Jerzego Tomzika.

Wojciech Bylica – perkusja

Perkusista. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz Studium Jazzowego na Bednarskiej. Stypendysta Fundacji Michała Urbaniaka w ramach UrbanatorDays, laureat III nagrody na konkursie Roland V`Drums 2012. Występował m. in. z Malwiną Kusior w trasie koncertowej promującej jej płytę „Przeznaczenie”. Nagrał płytę „Absurdustra — próba Norwida” Natalii Sikory dla fonografii Polsiego Radia oraz zagrał kilkanaście koncertów z projektem, m. in. na festiwalu Dwa Teatry w Sopocie, czy Niemen Nonstop w Słupsku. Współpracował z zespołem MashMish (finał „Must Be the Music”), One (półfinał „Must Be The Music”), Anią Teliczan (Sony Music Polska), Ewą Pac, Sienna Gospel Choir, Teatrem Polskim, Mazowieckim Teatrem Muzycznym, Filharmonią Narodową, Operą Narodową.

Andrzej SOLAR Solarski – bas

Basista, muzyk sesyjny, współproducent. Wśród muzyków, z którymi współpracował, są m.in. Justyna Steczkowska, Loka, Rotary, Irena Jarocka, Urszula, Eleni, Alicja Majewska, Ewa Uryga, Aleksandra Szwed, Grzegorz Hyży, Michał Rudaś, Sound 'N’ Grace i Grzegorz Urban oraz wielu innych. Od wielu lat zaangażowany w zespół The Ślub który w 2014 wydał płytę „Bella Provincia”.

Sebastian Iwanowicz – gitara

Wirtuoz gitary, aranżer, kompozytor, nauczyciel-pedagog. Występował podczas festiwali: „Forum Młodej Reżyserii”, „Dwa Teatry”, „Międzynarodowy Festiwal Gitarzystów Jazzowych „GUITAR CITY” i Ogólnopolski Festiwal Improwizacji Gitarowej oraz koncertu telewizyjnego z okazji kanonizacji JPII pt.: „Kolory miłosierdzia”. Uczestniczył w konkursach i w programach telewizyjnych m.in.: „Hit Generator”, „Hit dla Biało-czerwonych”, „Pytanie na śniadanie” czy „DD TVN”. Kierownik muzyczny i aranżer wielu festiwali.

Koncertuje z wieloma uznanymi artystami takimi jak: Vadim Brodski, Halina Frąckowiak, Marak Bałata, Halina Mlynkowa, Wojciech Karolak, Piotr Rodowicz, Piotr Pałka, Kostek Yoriadis, Elżbieta Adamiak, Izabela Skrybant-Dziewiątkowska, Maciej Miecznikowski, Zbigniew Wegehaupt, czy Wojciech Zieliński. Uczestniczył w sesjach nagraniowych z: Pawłem Zareckim, „Grzechem” Piotrowskim, Robertem Lutym, Michałem Barańskim, Barkiem Szetelą czy Janem Zeylandem.

Chórki:

Dorota Hermanowicz – założycielka Centrum Muzyki VOC Szkoły Dźwięków w Białymstoku, wokalistka, absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku oraz Akademii Muzycznej im. Fryderyka Nowowiejskiego w Bydgoszczy. W roku 2014 otrzymała Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Białegostoku dla Twórców Profesjonalnych, w ramach którego nagrała i wydała płytę Jazzowanki dla dzieci.

Aneta Rutkowska – dyrygent, wokalistka, instruktor śpiewu i emisji głosu. Absolwentka  Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina i podyplomowych Studiów Chórmistrzostwa i Emisji Głosu na wydziale dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Ewa Łobaczewska – dyplomowana aktorka scen muzycznych, absolwentka Państwowego Studium Wokalno-Aktorskiego w Białymstoku. Pierwsze kroki na scenie stawiała w Białostockim Studiu Piosenki Jerzego Tomzika. Śpiewała u boku takich wykonawców jak Grażyna Łobaszewska, Maria Sadowska i Olga Bończyk. Od 2014 roku współpracuje z Gliwickim Teatrem w musicalu „Dźwięki Muzyki” oraz w Teatrze Muzycznym w Poznaniu w musicalu „Jekyll&Hyde” oraz występuje jako solistka w koncertach i widowiskach muzycznych. W 2015 roku Laureatka prestiżowej nagrody teatralnej ZŁOTA MASKA 2014 w kategorii rola wokalno-aktorska (za rolę Marii w „Dźwiękach muzyki”). Została również nagrodzona przez Prezydenta Miasta Białegostoku za wybitne osiągnięcia artystyczne.

Renata Tuszyńska – absolwentka Studnium Wokalno- Aktorskiego w Białysmtoku. Jako solistka oraz z zespołem wokalnym SPE zdobyła wiele nagród na festiwalach piosenki w Polsce i za granicą m.in. I miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier” w Suwałkach, I miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Nuty przyjaźni” w Hajnówce, III miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki HOFFER SUPER HIT w Działdowie, III miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Łucji Prus w Białymstoku i wiele innych. Uczestniczka programu The Voice of Poland. Obecnie studentka Akademii Muzycznej w Gdańsku (wokalistyka jazzowa).