Koncerty online – posłuchaj świetnych koncertów na żywo w sieci

Dopóki nie wrócimy w pełni do kulturalnego i społecznego życia, czerpmy przyjemność z uczestnictwa w koncertach online. A jest ich całkiem sporo – przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie najciekawszych imprez muzycznych granych w sieci w czerwcu. Kogo warto posłuchać online?

Koncerty w internecie, takie jak „Męskie Granie w domu” czy „Kwarantanna na na” zebrały ogromną widownię i zapoczątkowały nowy trend w trakcie izolacji – koncertowanie online. Do inicjatywy charytatywnej Hot 16 Challenge dołączyło wielu artystów, nagrywając koncerty ze swoich domów. Bardzo to nam umiliło trudny czas kwarantanny i miejmy nadzieję, że takie inicjatywny staną się już tradycją i artyści będą chętnie nagrywać dla nas streamingi w Internecie. Niemniej jednak nie możemy doczekać się powrotu tradycyjnej formy koncertowania – pod adresem https://rytmy.pl/koncerty/ znajdziesz wszystkie imprezy, w których masz szansę uczestniczyć jeszcze w tym roku. Tymczasem w specjalnej zakładce możesz zobaczyć wszystkie spektakle, warsztaty, treningi i koncerty online: https://rytmy.pl/wydarzenia/online/

Muzyka dla SPATiFu – koncert online

Wystarczy dostęp do Internetu, aby móc uczestniczyć w sobotnich koncertach w SPATiFie, które są już legendą. Aby czas kwarantanny nie pokrzyżował planów sympatykom klubu oraz samym artystów, Ci drudzy przenieśli przestrzeń klubu do internetu. Wspomogła ich w tym Mazda, która postanowiła pomóc muzykom przetrwać ten trudny czas. Firma uruchomiła w ramach działań platformy „Mazda. W Moim stylu” projekt „Muzyka dla SPATiFu”. W cyklu sobotnich imprez możesz wziąć udział w prawdziwej, muzycznej uczcie, przenosząc klimat Klubu do Twojego domu za pomocą sieci internetowej. W czerwcu możesz posłuchać Agi Zaryan i Małej Orkiestry Dancingowej. Transmisja jest do obejrzenia bez opłat na Faceboooku, ale jeśli chcesz wesprzeć działalność Klubu zakup biletu wsparcia mile widziany – więcej informacji na stronie wydarzenia.

Masecki z domu

W każdą niedzielę o godzinie 12.00 dołącz do cyklu poświęconego złotemu okresowi amerykańskiego jazzu. Koncert poprowadzi Marcin Masecki w transmisji live z własnego mieszkania. Przenieś się do Nowego Orleanu, gdzie na przełomie XIX i XX wieku skrzyżowało się wiele tradycji i kultur – z tego połączenia wyrósł styl muzykowania, który wkrótce podbił cały świat. W cyklu Masecki z domu masz szansę posłuchać jazzu z jego złotego okresu, czyli lat dwudziestych i trzydziestych. Wydarzenie jest bezpłatne, ale możesz zakupić cegiełkę, która pomoże w tych trudnych czasach Teatr Studio – więcej informacji na stronie organizatora.

Cykliczne Śpiewogranie przy żywym ogniu na ulicy Internetowej

Nie tylko popularni artyści dają koncerty online, ale również Ci mniej znani. Michał z Ciszy, którego znajdziesz na Facebooku w każdy poniedziałek o godzinie 21:30 na swoim fanpage’u prowadzi na żywo koncert, w którym gra co najmniej 10 ważnych dla niego piosenek. Wiele utworów zapewne dobrze znasz, wiele z nich być może usłyszysz po raz pierwszy. Wydarzenie jest za darmo – warto dołączyć i umilić sobie poniedziałkowe wieczory dobrą muzyką.