Kończy się nabór do tegorocznego programu Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej w Kinie Forum!

Białostocki Ośrodek Kultury – DKF „GAG” przypomina, że jeszcze tylko do 5 października 2020 można zapisywać się do programu Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej na rok szkolny 2020/2021!

W tym sezonie po raz pierwszy istnieją dwie opcje skorzystania z programu NHEF:
* tradycyjna, czyli wizyta w kinie (tu możliwość ograniczenia seansu do grupy z jednej szkoły)
* online (chętni otrzymują link do filmu wraz z potrzebnymi materiałami)

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to comiesięczne projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych dostosowanych do etapów kształcenia od edukacji wczesnoszkolnej po szkoły ponadpodstawowe. Program edukacji filmowej powiązany jest z podstawą programową i realizowany jest przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

NHEF online to filmy dostosowane do wszystkich poziomów edukacji: przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. To cykle oparte na 4 tytułach, prelekcje, omówienie filmów i tutoriale warsztatów plastycznych w formie nagrań, karty pracy, scenariusze lekcji oraz analizy psychologiczne do pobrania.
Filmy dopełnią prelekcje, warsztaty oraz omówienia po seansie. W zależności od wieku widzów będzie to 5-15 min lub 10-20 min.

Seanse stacjonarne i online mogą funkcjonować jednocześnie – nie trzeba się deklarować na jedną opcję. To, która opcja będzie w jakim przypadku, będzie zależało wyłącznie od ustaleń związanych z sytuacją pandemii.

Więcej informacji, formularze zgłoszeniowe i katalogi filmów online na stronie:
https://bok.bialystok.pl/aktualnosci/nowe-horyzonty-edukacji-filmowej-nabor-na-rok-szkolny-2020-2021/
oraz
https://nhef.pl/