Kreha – koncert w Spodkach.

Podlaski Instytut Kultury zaprasza na pierwszy po długiej przerwie koncert w Spodkach! 16 lutego, o godzinie 20.00, w siedzibie PIK zagra białostocka formacja Kreha, zdobywca 2. miejsca na ubiegłorocznych Rockowaniach.

Kreha powstała jesienią 2016 roku. Jednym z założycieli i autorem tekstów jest znany białostocki satyryk, felietonista i scenarzysta Krzysztof Szubzda. Zawsze chciał założyć kapelę punkową, która zniszczy system, i tak powstała Kreha. Muzyka nieraz zbacza ze stylistyki stricte punkowej, ale najważniejsze, że skład, który dzięki tej inicjatywie powstał, przerodził się w regularny zespół. Jego teksty w połączeniu z postpunkowo-rockową stylistyką grupy stanowią bardzo ciekawą mieszankę, określaną jako „punky-funky”. W 2020 roku Kreha wydała debiutancką płytę pt. „Pierwsza gratis”.

Bilety na koncert kosztują 20 zł i będą dostępne w sprzedaży w Spodkach PIK, ul. św. Rocha 14. (pon.–pt. w godz. 8:00-16:00 oraz przed koncertem). Każdy posiadacz biletu dostanie od zespołu płytę.

Koncert odbędzie się przy zachowaniu zaleceń sanitarnych rekomendowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w związku ze stanem epidemicznym w Polsce.

Link do zarejestrowanego koncertu Krehy w Spodkach podczas Rockowań 2020 https://www.youtube.com/watch?v=6bNa5yHeuQ0

Informacji w sprawie koncertu udziela Dział Organizacji Imprez, tel. 85 7446863