Książkobranie – już w niedzielę wymienisz się książkami za darmo!

Przyjdź na pierwsze w tym roku Książkobranie, które odbędzie się w niedzielę 29 stycznia! Jeśli tylko masz niepotrzebne książki, które chcesz zamienić na inne – to wydarzenie jest dla Ciebie.

W samo południe miłośnicy literatury spotkają się w Gram off onie, żeby wymienić swoje książki na przyniesione przez innych oraz miło spędzić czas w gronie osób zainteresowanych literaturą.

Uczestnicy wymieniają się książkami za darmo – sztuka za sztukę, wybierając je z przyniesionych przez uczestników spotkania lektur.

Należy przynosić książki będące w dobrym stanie. Organizatorzy Książkobrania, czyli członkowie Poczytalni – białostockich spotkań czytelniczych, będą na bieżąco przeglądać przynoszone książki. Zastrzegają sobie możliwość nie przyjęcia książek porwanych, bardzo poplamionych, zbutwiałych, rozpadających się i mocno zniszczonych.

Na wymianie mile widziane będą książki dla dzieci i młodzieży, ponieważ podczas poprzednich edycji wśród uczestników było wielu rodziców z dziećmi.

Stowarzyszenie Edukacji i Dialogu „Fontis et Futura” w Białymstoku oraz Galeria im. Sleńdzińskich przekazała na Książkobranie sześć egzemplarzy książki białostockiej poetki, pisarki, autorki tekstów piosenek, fraszek, bajek – Janiny Kozak-Pajkert. 15 grudnia ukazała się jej autobiograficzna powieść pt. „Osobisty przypadek”. Autorka odeszła w trakcie prac wydawniczych nad książką, 27 września 2016 r. Dzięki dotacji Prezydenta Miasta Białegostoku ta ważna powieść, której akcja rozgrywa się w ostatnich latach wojny w naszym mieście, została przekazana czytelnikom. Pierwszych sześciu zainteresowanych uczestników Książkobrania otrzyma książkę w prezencie.

Podczas ostatniej edycji Książkobrania w październiku osoby, które nie znalazły tylu książek, ile same przyniosły na wymianę, mogły wziąć zamiast książek kupony. Te kupony można będzie wymienić na książki na Książkobraniu w niedzielę.

29 stycznia 2017 (niedziela) od 12.00 do 15.00 , Gram Off On!

Na spotkanie zapraszają Gram off on oraz członkowie Poczytalni – białostockich spotkań czytelniczych.
Adres grupy: https://www.facebook.com/groups/269382766603381/
Podczas wydarzenia można z nami porozmawiać i dowiedzieć się więcej o naszych spotkaniach.