Lista trafionych prezentów na Dzień Babci i Dziadka

W drugiej połowie stycznia są dwa szczególne dni, podczas których powinniśmy bardziej niż zwykle pamiętać o swoich dziadkach i rodzicach. Obchodzenie tych świąt nie powinno się skończyć wraz w wejściem w dorosłość. Wtedy jednak zmienia się wymiar prezentów. Co można podarować ukochanym babciom i dziadkom w ich święto? Jedno wiemy na pewno: laurki, wierszyki i piosenki zostawmy tym młodszym uczestnikom. My za to wybierzmy coś oryginalnego. Oto kilka pomysłów na prezenty, które z pewnością mile zaskoczą niejednego seniora.

21. stycznia obdaruj babcię

Gdy już tradycji stanie się zadość i najmłodsze pokolenie wyrecytuje cały repertuar przedszkolny z okazji Dnia Babci, możesz wręczyć coś tradycyjnego lub zupełnie oryginalnego. Do tej pierwszej grupy należą oczywiście kubki z napisem “Kocham babcię”, “Najlepsza babcia na świecie” czy “Super babcia”. Tradycją już jest podarowanie samemu skomponowanych albumów ze zdjęciami wszystkich członków rodziny, czy ozdobne drzewko genealogiczne własnej rodziny. Każdej babci powinien spodobać się również prezent z akcentem sentymentalnym, jak poduszka ze zdjęciem, pięknie oprawiony odlew gipsowy stópek najmłodszego wnuczka, czy może po prostu stylowy szal lub biżuteria. Jednak niektóre babcie, szczególnie w naszych czasach, czują się o wiele młodsze, niż nam się wydaje. Dlatego również oryginalne prezenty są mile widziane. Mowa tutaj oczywiście o prezentach w formie przeżyć, ekscytujących przygód, próbowania nowych rzeczy czy po prostu zapewnienia relaksu bez kapci i fotela bujanego. Oryginalny prezent na Dzień Babci to z pewnością niezwykły relaks w SPA dla seniora. Takie pakiety zawierają zabiegi, które dostosowane są do wieku i potrzeb osób starszych, jak np. katalogmarzen.pl. Tutaj babcia zazna relaksacyjno-leczniczej kąpieli w borowinie lub solach Epsom, jak również peelingu czy masażu. Nic nie stoi na przeszkodzie, by babcia przy okazji swojego święta nie poznała nowych smaków. Jeśli do tej pory nie miała ku temu okazji, świetnym prezentem będzie podarowanie jej vouchera na japoński wieczór z kolacją sushi, a nawet całym kursem przygotowywania sushi. Z kolei dla seniorek, które nie potrafią siedzieć bezczynnie w najlepszych latach swojego życia, czas zapełnią kursy garncarstwa, filcowania, renowacji mebli czy nawet wymarzonego malarstwa. Bo jak nie teraz, to kiedy?

22. stycznia złóż życzenia dziadkowi

Dziadek, podobnie jak babcia, potrzebuje tego dnia swoich wnuków. Dla niego również znajdzie się mnóstwo pomysłów na prezenty zarówno tradycyjne, jak i nietuzinkowe. Symbolizujące miłość i jego autorytet, jak też pokazujące, że dziadek to najsilniejszy i najmądrzejszy mężczyzna na świecie. Prawdziwie dziadkowe prezenty to między innymi symboliczna wiązana mucha, ceramiczna fajka, czy pochodzący z poprzedniej epoki ceramiczny kubek “przodownika pracy”. Dziadek z pewnością ucieszy się również z kursu brydża, męskiego masażu, czy kursu komputerowego dla seniora. Dla odważnego dziadka znajdą się takie inspiracje prezentowe jak lot samolotem ultralight, lot paralotnią, skok ze spadochronem czy wizyta na strzelnicy. Te i inne pomysły znajdziemy m.in. na stronie tutaj.