Makijaż permanentny ust – jaką metodę wybrać?

Permanentny makijaż ust stał się obecnie równie popularny, jak makijaż permanentny brwi. Zabiegi tego typu wykonywane są w salonie kosmetycznym pod okiem doświadczonej kosmetyczki lub linergistki za pomocą specjalistycznego sprzętu. Już jednorazowa wizyta pozwoli na uzyskanie satysfakcjonującego efektu utrzymującego się nawet kilka miesięcy.

Efekty po zabiegu i dla kogo jest on przeznaczony

Najczęściej na zabieg makijażu permanentnego ust decydują się kobiety, które mają problemy z nierównym bądź rozmytym konturem ust. Są to także osoby, które marzą o optycznym powiększeniu górnej i dolnej wargi niczym z okładek magazynów urodowych. Dzięki zabiegowi wargi wydają się pełniejsze i bardziej wyraziste. Jeśli więc brak Ci czasu, a pragniesz mieć idealny makijaż o każdej porze dnia lub też kosmetyki kolorowe uczulają Cię, takie rozwiązanie będzie dla Ciebie idealne.

Metody wykonywania zabiegu

Obecnie istnieją trzy metody, za pomocą których wykonywany jest permanentny makijaż ust. Są to:

  • metoda pełnego koloru – polega na zaznaczeniu konturu ust i wypełnieniu ich kolorem,
  • metoda bezkonturowa – polega na delikatnym podkreśleniu naturalnego koloru warg bez wyraźnego zaznaczania ich konturu,
  • metoda cieniowania – obejmuje cieniowanie koloru do środka ust wraz z zaznaczeniem ich konturu.

Przeciwwskazania

Jak większość zabiegów kosmetycznych tak i makijaż permanentny ust nie należy do najprzyjemniejszych. Nie należy jednak bać się bólu, ponieważ jest on odczuwalny jedynie przez chwilę. Można także zdecydować się na znieczulenie, które w ofercie powinien mieć każdy salon urody.

Istnieją pewne przeciwwskazania do wykonywania zabiegu. Są to między innymi aktywna opryszczka, ciąża lub laktacja, choroby krwi i zakażenie wirusem HIV, a także choroby nowotworowe. Jak widać nie każda kobieta może pozwolić sobie na tego typu ingerencję w urodę. Nie jest to więc zabieg przeznaczony dla wszystkich.

Cena a trwałość

Trwałość makijażu permanentnego ust jest zależna od wielu czynników takich jak pielęgnacja domowa, wiek czy rodzaj cery. Zwykle jednak efekt utrzymuje się od 2 do 3 lat. Salony kosmetyczne po pierwszej wizycie oferują także dodatkową bezpłatną wizytę po 4 tygodniach w celu dopigmentowania i utrwalenia koloru ust. Ceny takich usług zaczynają się od około tysiąca złotych, jeśli klientka decyduje się na jeden kolor. Wybór większej ilości odcieni wiąże się oczywiście ze wzrostem ceny. Makijaż ust 3D lub ombre kosztuje około 1200 złotych.

Z racji tego, że efekt widoczny jest na długo po wykonaniu zabiegu, nie warto na nim oszczędzać. Koszt wizyty w profesjonalnym salonie, mimo że większy, na pewno jest bezpieczniejszy dla zdrowia, a i efekty po wykonaniu makijażu permanentnego ust u doświadczonej kosmetyczki będą zdecydowanie lepsze.

W razie problemów ze znalezieniem odpowiedniego studia urody z pomocą przychodzą fora internetowe, na których kobiety wyrażają swoje opinie na temat usług, którym się poddały. Pomocna może być także rekomendacja znajomych.

Artykuł powstał przy współpracy z centrumpolaszek.pl