Mamo, wyjdź do ludzi!, czyli polecamy spotkania dla mam w Stykówce

Lubimy wam polecać ciekawe wydarzenia i miejsca przyjazne rodzinom i dzieciom. Tak jest i tym razem! Klubokawiarnia Stykówka organizuje cykl spotkań dla mam z małymi dziećmi.

Warto się wybrać, bo „Mamy przy kawie” to spotkania moderowane przez psychologa dedykowane mamom dzieci w wieku 0-2 lat.

Najbliższe spotkania odbędą się w sobotę 28 października o godz. 9:30 oraz w poniedziałek 30 października o godz. 10:30 w Klubokawiarni Stykówka przy ulicy Komisji Edukacji Narodowej 9 lok. 2U.

Kolejne spotkania odbędą się 13, 25 i 27 listopada.

Obowiązują zapisy (szczegóły poniżej).

Jeśli jesteś mamą małego dziecka i masz potrzebę spotkania z innymi, dialogu, wzajemnego wsparcia i rozwoju w macierzyństwie, to wydarzenie jest dla ciebie.

Podczas spotkań przemycana jest wiedza psychologiczna oraz informacje dotyczące rozwoju dziecka. Mamy wspierają się w bieżącej sytuacji i rozmawiają o emocjach towarzyszących macierzyństwu.

Organizatorzy zapewniają, że wybierając się na spotkanie, zyskasz:

  • Czas na ciepłą kawę, zatrzymanie się na chwilę, bycie „tu i teraz” – ze swoim dzieckiem, innymi kobietami, ze sobą.
  • Wsparcie innych mam, nowe znajomości, możliwość dialogu.
  • Wiedzę na tematy dotyczące rozwoju dzieci, obalanie mitów, inspirację do podążania za swoją intuicją w macierzyństwie.
  • Okazję do kontaktu z rówieśnikami dla Twojego dziecka, czas na bezpieczną zabawę w bawialni.
  • Możliwość dołączenia do zamkniętej grupy na facebooku moderowanej przez specjalistę tylko dla uczestniczek spotkań „Mamy przy kawie”.

Spotkania:

  • są prowadzone przez specjalistę, doświadczonego w prowadzeniu grup i warsztatów dla mam i dzieci, na co dzień pracującego z dziećmi i ich rodzicami w szkole, poradni, w ramach wczesnego wspomagania rozwoju,
  • odbywają się w klubokawiarni, gdzie jest przestrzeń zarówno dla mamy (możliwość wypicia kawy/herbaty, wygodny fotel do karmienia piersią), jak i dziecka (bawialnia),
  • są prowadzone w duchu rodzicielstwa bliskości, podejściu niedyrektywnym, w szacunku dla potrzeb dziecka i mamy, podczas nich uczestniczki zadają sobie pytania: czego potrzebujemy jako mamy? jakich informacji, jakiego wsparcia?
  • Poruszane tematy: budowanie bliskości, komunikacja z dzieckiem, dziecięce i dorosłe emocje, wspieranie rozwoju dziecka, budowanie poczucia własnej wartości, stawanie się mamą, dbanie o swoje potrzeby.

Prowadząca:

Sylwia Danilewska – psycholog, terapeutka wczesnego wspomagania rozwoju, prywatnie mama 14-miesięcznej Heli i szczęśliwa żona. Pracuje w podejściu niedyrektywnym, fascynuje ją rodzicielstwo bliskości. Bliska jej jest postawa akceptacji i szacunku dla potrzeb i emocji dziecka.

Zapisy:

tel. 85 307 00 66

e-mail stykowka@hotmail.com

lub w prywatnej wiadomości na FB facebook.com/stykowka

Miejsce:

Klubokawiarnia „Stykówka”

ul.KEN 9 lok.2U w Białymstoku

Cena:

25 zł (w tym kawa lub herbata oraz bezpłatna bawialnia w trakcie spotkania)

Informacje i grafika: Klubokawiarnia Stykówka