Moda na idealnie gładkie ciało

Nie bez powodu natura obdarzyła ludzi owłosienie niemalże na każdej części ciała. Od wieków jednak skutecznie staramy się włosów pozbywać.

 

Czy wiesz, że usuwanie owłosienia na kończynach dolnych, pod pachami oraz w miejscach intymnych zapoczątkowano już w starożytnym Egipcie? Egipcjanki uznawały, że idealnie gładkie ciało jest najbardziej atrakcyjne, goliły nawet głowy – Kleopatra nosiła peruki.

Początkowo golono włosy na całym ciele ze względu na wysokie temperatury, gładkie ciało było po prostu praktyczne, później stało się też symbolem estetyki, wdzięku i kobiecego piękna. Pierwotnie używano w tym celu wosk pszczeli, kamienie, muszle albo mieszanki cukru.

Z czasem moda na gładkie ciało zaczęła docierać do Europy. Egipcjanki zaczęły być wzorem dla Greczynek oraz Rzymianek. Wcześniej Europejki nie goliły ciała ze względów praktycznych, bo przecież niektórych części ciała nigdy nie odkrywały. Później to, co praktyczne, zaczęło im przeszkadzać i tak zwyczaj usuwania zbędnego owłosienia jest obecny do dzisiaj.

Współcześnie kobiety, które nie mają idealnie wydepilowanych nóg, pach czy miejsc intymnych uznawane są wręcz za zaniedbane, a już na pewno nieatrakcyjne zewnętrznie. Na szczęście możemy korzystać z o wiele prostszych sposobów usuwania włosków, aniżeli robiły to prekursorki. Do dyspozycji mamy kremy, woski, jednorazowe maszynki, depilatory, a nawet zabiegi, takie jak depilacja laserowa. Warszawa już oszalała na punkcie tego rodzaju zabiegów usuwania zbędnych włosków. Jak przyznają eksperci z Spire Clinic laser&beauty, depilacja laserem to dzisiaj jedyny sposób na to, by raz usunięte włosy nie odrosły już nigdy więcej. Ponadto, laserowo można usuwać włoski z każdej partii ciała. Dzisiaj na takie zabiegi decydują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którzy chcą raz na zawsze pozbyć się włosów z okolic pach czy nóg. Popularna jest też depilacja bikini, panowie coraz częściej usuwają włosy z pleców czy klatki piersiowej, a panie decydują się na zabiegi, dzięki którym trwale pozbędą się wąsika nad górną wargą.

Wydaje się, że moda na idealnie gładkie ciało nie minie już nigdy. Skóra pozbawiona włosków to ogromna wygoda, a nowoczesna technologia pozwala nam teraz wykonywać zabiegi depilacyjne w pełnym komforcie, szybko i przede wszystkim trwale. Laserowa depilacja bikini, kończyn, pach i innych partii ciała, na których rosną zbędne włoski wypiera dzisiaj tradycyjne metody usuwania owłosienia. Wynika z tego, że trend na gładkie ciało będzie trwał zawsze, bo przecież dzięki laserowi owłosienia już nie odrasta nigdy więcej.

Artykuł powstał we wsparciu merytorycznym z Spire Clinic laser&beauty – depilacja laserowa w Warszawie.