My już to wiemy – na jakie wydarzenia warto iść we Wrocławiu

Wrocław – Europejska Stolica Kultury i miasto spotkań w jednym. To tutaj rokrocznie przyjeżdżają licznie studenci, by podczas studiów chłonąć atmosferę miasta oraz turyści, którzy choć na chwilę chcą poczuć fenomen stolicy Dolnego Śląska. We Wrocławiu dzieje się dużo, a jedynym problemem jest pomysł, jak pogodzić liczne wydarzenia, by starczyło czasu na te najważniejsze. Wybieramy te godne uwagi, które z pewnością warto już teraz zaznaczyć w kalendarzu.

Festiwal na lekkim rauszu

Nie wiesz na jakie wydarzenia warto iść we Wrocławiu? Podpowiadamy – na pewno na Rum Love Festival. W tym roku odbędzie się już czwarta edycja niesamowitego eventu, który przyciąga fanów tego znakomitego trunku oraz licznych wystawców. Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach 5-6 czerwca we wrocławskiej Czasoprzestrzeni położonej przy ulicy Tramwajowej.

Rum Love Festival to doskonała okazja, by poznać nowe smaki i aromaty rumów docenianych na całym świecie. W trakcie dwóch dni festiwalu będzie można dowiedzieć się więcej, skosztować co nieco i odpocząć w specjalnie wydzielonych miejscach. Na gości wydarzenia czekają aż trzy strefy – pierwsza to stoiska wystawców, druga gastronomiczna oraz trzecia, zewnętrzna, z wygodnymi leżakami. Żaden prawdziwy fan rumu nie może przepuścić takiej okazji.

Dawid Podsiadło znów na Stadionie

Po zeszłorocznym sukcesie na Stadionie Narodowym, Dawid Podsiadło znów wystąpi przed stadionową publicznością. Tym razem przyszedł czas na Stadion Wrocław i dolnośląską widownię. Występ jakiego Wrocław jeszcze nie widział odbędzie się już 20 czerwca i przyciągnie ogromną publiczność.

Dawid Podsiadło to młody artysta, który w krótkim czasie zrobił w Polsce zawrotną karierę. Po wygranym popularnym talent show szybko wydał płytę, a następnie kolejne, które przypadły do gustu krytykom oraz słuchaczom. Podsiadło urzeka niesamowitym talentem muzycznym, skromnością i dojrzałością. Mimo młodego wieku jego teksty zaskakują rozważnymi przemyśleniami i szczerością. Artysta sięga po różne techniki muzyczne i wkłada serce w każdy muzyczny eksperyment. Publiczność na wrocławskim stadionie będzie miała z pewnością okazję posłuchać największych hitów Dawida: „Małomiasteczkowy”, „Trójkąty i kwadraty”, „Nieznajomy”, „Najnowszy klip”, czy „Nie ma fal”. To wydarzenie niewątpliwie zasługuje na uwagę.

Gwiazda światowego formatu we Wrocławiu

Stadion Wrocław po występie Dawida Podsiadło nie pozostanie przez długi czas pusty. Już 24 czerwca, kilka dni po wcześniejszym koncercie, ponownie wypełni się melomanami, którzy przyjdą tu posłuchać znakomitego Kings of Leon. Zespół znany na całym świecie odwiedzi Polskę w ramach swojej letniej trasy koncertowej.

Kings of Leon to grupa założona w Nashville w Stanach Zjednoczonych przez trzech braci i ich kuzyna. Zespół powstał u schyłku lat 90 XX wieku i od tego czasu wydał 7 albumów studyjnych i 3 minialbumy. Twórczość Kings of Leon doceniana jest przez publiczność oraz krytyków i wielokrotnie była wyróżniana m.in. nagrodami Grammy. Koncert we Wrocławiu pozwoli przypomnieć sobie kultowe kawałki: począwszy od „Sex on fire”, „Use somebody” przez „Waste a moment” aż po „Pyro”.