Na jaką markę ekspresu do kawy warto stawiać?

Wiele osób twierdzi, że stawianie na znane marki określonych produktów, nie ma większego sensu. Płacimy bowiem dodatkowo za popularną nazwę, mimo że nie wpływa to na jakość robionej kawy. Należy jednak obalić ten mit. Marka ekspresu do kawy jest gwarantem jego niezawodności oraz udanego poranka z przepyszną, aromatyczną kawą. W tym artykule odpowiadamy zatem na pytanie – dlaczego warto stawiać na ekspresy do kawy Lelit?

 

Włoskie ekspresy kolbowe

Lelit to dobre rozwiązanie dla osób, poszukujących wysokiej jakości ekspresu kolbowego. Firma specjalizuje się bowiem w tym typie maszyn. Ekspresy do kawy Lelit projektowane i produkowane są we Włoszech. Ich twórcy twierdzą, że poszczególne modele tworzone są przede wszystkim z myślą o optymalnych warunkach temperatury i ciśnienia wody. To bowiem kluczowe czynniki, pozwalające na wykonanie perfekcyjnego espresso. Do urządzeń przeznaczonych do użytku domowego, wykorzystuje się te same komponenty, co w profesjonalnych ekspresach o przeznaczeniu komercyjnym. Podobne moduły stosuje się zatem w ekspresach do kawy Lelit w barach i restauracjach.

ekspres Lelit

 

Oryginalny design

Marka Lelit słynie z oryginalnego designu poszczególnych modeli. Popularna jest między innymi linia, inspirowana latami 50. Wtedy bowiem narodził się wiele ikon nowoczesnego designu. To czasy Vespy, Fiata 500 oraz maszyny do pisania Olivetti. Nawiązania do wszystkich tych zdobyczy lat 50 można znaleźć w ekspresach do kawy marki Lelit. Sylwetki ekspresów są zatem proste, ale bardzo efektowne. Do ich stworzenia wykorzystuje się przede wszystkim stal nierdzewną, która zapewnia urządzeniu optymalną wytrzymałość.

 

Nie tylko wygląd

No ale ekspresy do kawy Lelit to nie tylko wygląd. Urządzenia tej marki są również solidne i bardzo funkcjonalne. Znajdziesz w nich bardzo przydatne akcesoria. Między innymi marka szczyci się stosowaniem systemu Anti-drop z zaworem trójdrożnym. Dzięki niemu po ukończeniu zaparzania kawy nie będzie ona kapać z wylewki. Urządzenie jest też bardzo intuicyjne i łatwe w obsłudze. Tak naprawdę można przygotować pyszną kawę przy pomocy trzech przycisków. Gdyby cokolwiek wydarzyło się z Twoim sprzętem, możesz natomiast liczyć na wygodną gwarancję. Producent zapewnia jednak, że skorzystanie z niej nie będzie konieczne, bo sprzęt przetrwa długie lata, nawet bardzo intensywnego użytkowania.

 

Ile to kosztuje?

Co również istotne, ekspresy do kawy Lelit są bardzo przystępne cenowo. Tak naprawdę, biorąc pod uwagę wysoką jakość poszczególnych komponentów, plasują się wśród tanich urządzeń. Tym bardziej ta marka jest z pewnością godna polecenia.