Nie tylko wybrani – Kultura Dostępna w Kinie Helios: 6, 13, 20, 27 lipca 2017 r.

Przerwa wakacyjna, sezon urlopowy? Nie w kinie. Także w wakacje przerwę urlopową możemy spędzić kulturalnie i to za niewielką cenę.  10 złotych! Tyle kosztuje bilet na seans w ramach projektu Kultura Dostępna.

Promowanie polskiej sztuki filmowej – to cel projektu Kultura Dostępna. Jest to już siódma edycja projektu, którą w tym roku otworzył bijący rekordy oglądalności film sensacyjny Patryka Vegi  „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”.

Inicjatorem akcji  Kultura Dostępna jest  Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a Narodowe Centrum Kultury zostało jego operatorem. Bariery finansowe, kompetencyjne, narażenie na wykluczenie – akcja ta ma eliminować różnice w społeczeństwie i umożliwiać dostęp do kultury także tym osobom, dla których wyjście do kina to duży i rzadki wydatek. Projekt ma ułatwić dostęp do kultury dla jak największego grona odbiorców.

Wszystkie kina sieci Helios na terenie całej Polski w każdy czwartek o godzinie 18:00 prezentują więc polskie filmy, a bilet na seans to koszt jedynie 10 zł. W ramach akcji zostało już wyświetlonych dziewięć  filmów. W okresie wakacyjnym czeka na nas jeszcze dziewięć kolejnych.  Nagrodzona Złotymi Lwami „Ostania rodzina”, „Wołyń” (w kategorii Orły – najlepszy film 2017 r.), czy biograficzna opowieść o polskiej noblistce „Maria Skłodowska-Curie” to tylko niektóre tytuły, które mamy okazję obejrzeć w czwartkowe popołudnia. Będzie też lekko i wesoło: „Porady na zdrady”, „PolandJa”. Polskie komedie w ostatnich latach biją rekordy oglądalności i są równie chętnie wybierane jak amerykańskie, czy francuskie komedie.  Nie zabraknie także dreszczyku emocji  lub  momentów pełnych napięcia i oczekiwania. Głośny film Katarzyny Adamik „Amok” czy kryminał Mariusza Gawrysia „Sługi boże” sprawią, że będą to niezapomniane i jednocześnie kulturalne wakacje.