Noc Muzeów w Skansenie

„Witajcie w Skansenie” to hasło tegorocznej Nocy Muzeów w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej. Ci, którzy je odwiedzą 15 maja o godz. 19.00 wezmą udział w fascynującej przygodzie – grze terenowej, która poprowadzi uczestników po najciekawszych miejscach na terenie skansenu, da możliwość wykazania się wiedzą i sprytem. Wstęp jest bezpłatny, ale liczba miejsc – ograniczona, dlatego obowiązują wcześniejsze zapisy.

Noc Muzeów to wydarzenie wyjątkowe,  czas, kiedy instytucje kultury w całej Europie (nie tylko muzea) zapraszają do siebie zwiedzających nie pobierając opłat za przygotowane atrakcje: wystawy, warsztaty, koncerty. To znakomita okazja do zdobycia wiedzy o własnym mieście regionie, ale też przyjemnie spędzony czas w gronie rodziny czy przyjaciół.

Pomysł należy do berlińczyków, którzy jako pierwsi zorganizowali Noc Muzeów w 1997 roku, ale przedsięwzięcie bardzo szybko zyskało popularność w całej Europie. Do Polski przywędrowało osiemnaście lat temu.
Ubiegłej wiosny, z powodu pandemii, po raz pierwszy nie można było w tym dniu zwiedzać, dlatego wiele instytucji kultury przygotowało wydarzenia online. W tym roku wracamy do tradycji!

Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej przygotowało grę terenową, podczas której można będzie zgłębiać różne aspekty dawnego życia na wsi, ale też skorzystać z innych atrakcji, które mamy na terenie skansenu – poznać zwyczaje ptaków drapieżnych czy tajniki łucznictwa. W każdym z sześciu przygotowanych wcześniej punktów na graczy będą czekać ciekawe zadania, czasem wymagające cierpliwości, czasem sprawności, czasem sprytu. Zabawa potrwa około dwóch godzin a uczestnicy otrzymają skromne upominki.

 

Zapisy:  tel.: 509 336 816, email: edukacja@pmkl.pl