Nowa firma… i co dalej?

Praca na etacie nie jest dla każdego – niektórzy zdecydowanie wolą realizować się „po swojemu”, czyli poprzez prowadzenie własnego biznesu. Otworzenie firmy nie jest trudne, o wiele trudniejsze jest utrzymanie się na rynku, gdy konkurencja jest już ogromna w niemal każdej branży. Jeśli więc zdecydujemy się na własny biznes – jak działać, aby zyskać renomę i zbudować zaufanie wśród potencjalnych klientów? W dzisiejszych czasach wiele wskazuje na to, że to Internet jest naszym sprzymierzeńcem w tym zakresie.

Profesjonalne pozycjonowanie stron kluczem do sukcesu firmy

Już na samym początku powinniśmy zacząć od pozycjonowania strony internetowej naszej firmy. O co w tym wszystkim chodzi? Otóż kolejność wyświetlania witryn w wynikach wyszukiwania Google zależy od tego, czy algorytmy Google uznały dane strony www za bardziej wartościowe niż inne, czy nie. Tę wartość buduje się poprzez optymalizację witryny oraz jej pozycjonowanie, czyli takie wykorzystywanie słów kluczowych, aby pokazać robotom Google, że to właśnie nasza strona internetowa zawiera treści poszukiwane przez użytkowników.

Pozycjonowanie stron to długotrwały proces, a dojście do pierwszych efektów zajmuje nawet kilka miesięcy i to wówczas, gdy strategia SEO jest prowadzona przez doświadczone agencje. Nie oznacza to jednak, że jest to działanie na marne, a wręcz przeciwnie – gdy tylko znajdziemy się w top 10 wyników wyszukiwania Google, zauważymy zdecydowane zwiększenie ruchu na stronie, co przełoży się na lepszą konwersję – na przykład na o wiele wyższą sprzedaż, a więc rzeczywiste zyski dla naszej firmy. Pozycjonowanie jest zatem działaniem niezbędnym, dzięki któremu możemy wyprzedzić konkurencję i zyskać renomę na rynku.

Reklama Google Ads – szkolenia stacjonarne

Oczywiście pozycjonowanie to tylko jeden ze sposobów na zwiększenie ruchu na stronie. Drugim jest reklamowanie się poprzez Google Ads – to usługa Google pozwalająca na tworzenie kampanii reklamowych, które następnie wyświetlane są w płatnych wynikach wyszukiwania. Choć stworzenie reklamy wydaje się proste – wystarczą wysokiej jakości zdjęcia produktów, odpowiedni tekst z wykorzystaniem słów kluczowych – to okazuje się, że wygenerowanie wysokiej konwersji wcale nie jest takie proste i konieczne jest regularne optymailzowanie kampanii. Aby robić to prawidłowo, trzeba posiadać wiedzę i umiejętności. Szkolenia stacjonarne w zakresie Google Ads pozwalają to uzyskać. Jeżeli naszym celem jest zwiększenie sprzedaży i zdobycie popularności nowej firmy – takie rozwiązanie jest niezbędne.

Każda nowa firma ma szansę na zyskanie nowych klientów i zdobycie wśród nich zaufania – wystarczy odpowiednio rozreklamować się w Internecie. Niezbędne do tego jest pozycjonowanie oraz prowadzenie kampanii reklamowych za pomocą Google Ads. W ten sposób możemy liczyć na zdecydowane zwiększenie ruchu na swojej stronie internetowej.