„O Białymstoku i o białym stoku” – nowa książka Agnieszki Suchowierskiej już dostępna

Książka Agnieszki Suchowierskiej „O Białymstoku i o białym stoku” nie tylko najmłodszym białostoczanom przybliży legendę o założeniu naszego miasta.

Z pewnością niejeden dorosły mieszkaniec Białegostoku nie słyszał historii o księciu Gedyminie, jego żonie Jewnie oraz córce Aldonie, którzy setki lat temu przemierzając podlaską puszczę, natknęli się na piękną czystą rzeczkę.

Zabawna, rymowana opowieść o krótkiej przygodzie księcia i jego rodziny pozwala poznać nie tylko historyczne postaci i legendę o założeniu Białegostoku, ale także zainteresować się wierzeniami litewskimi. Ogromną wartością książki są informacje na końcu, przybliżające występujących bohaterów, a także sprawdzające wiedzę małych czytelników po przeczytaniu opowieści.

Zgrabnie napisana wierszowana historia z pięknymi ilustracjami Magdaleny Pilch z pewnością przypadnie do gustu białostockim czytelnikom – tym najmłodszym i tym starszym.

Agnieszka Suchowierska to białostocka pisarka, autorka m.in. książek „Mat i świat”, „Milenka” oraz „Miasto o złotym sercu”. Najnowszą książkę „O Białymstoku i o białym stoku” można kupić na stronie Fundacji Sąsiedzi: http://sklep.fundacja-sasiedzi.org.pl/.