Ośrodek Sportów Wodnych „Dojlidy” otwiera wypożyczalnię sprzętu wodnego

Wiosenna aura pozwala na pełną aktywność na świeżym powietrzu. W Białymstoku doskonałą przestrzenią do ruchu, a także do relaksu w otwartej przestrzeni jest Ośrodek Sportów Wodnych „Dojlidy”. Od połowy kwietnia można wypożyczać tu sprzęt pływający.

To idealne miejsce dla wszystkich tych, którzy lubią wypoczywać na łonie przyrody.  Ośrodek Sportów Wodnych „Dojlidy” czynny jest cały rok, ale właśnie wiosną i latem ma najwięcej do zaoferowania. W sobotę, 15 kwietnia zacznie działać wypożyczalnia sprzętu wodnego.

W tym sezonie do dyspozycji będzie więcej desek SUP, które cieszą się coraz większą popularnością. Można je wypożyczyć już za 18 zł za godzinę. Wypożyczalnia oferuje także kajaki, dwu- i czteroosobowe rowerki wodne, łodzie wiosłowe, łodzie canoe oraz łodzie żaglowe klasy Omega, idealne do żeglowania po zalewie.

Teren wokół stawów dojlidzkich to doskonałe miejsce dla amatorów wypoczynku i rekreacji na świeżym powietrzu. Wypożyczalnia oferuje więc również rowery górskie i szosowe dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, z możliwością przewozu dzieci w specjalnych fotelikach.

Okolice grobli sprzyjają spacerom, biegom i marszom z kijkami nordic walking, które również można wypożyczyć na miejscu. Wypożyczalnia jest czynna w godzinach 9:00-18:00, a sprzęt sportowy i pływający jest wypożyczany do godziny 17:00.

Oprócz atrakcji wodnych, na Dojlidach można być aktywnym także na lądzie. W lasku znajduje się siłownia wyposażona w urządzenia do ćwiczeń różnych grup mięśni – ramion, pleców, brzucha i nóg. Od kilku sezonów działa także siłownia pod chmurką dedykowana dla dzieci, z sześcioma urządzeniami, które cieszą się dużym zainteresowaniem najmłodszych. Dzieci mogą również korzystać z piaszczystej plaży oraz placów zabaw – huśtawek, zjeżdżalni, piaskownic, ścianki wspinaczkowej i linarium obrotowego.

Dojlidy to także doskonałe miejsce na organizację rodzinnego grilla czy ogniska dla znajomych. Ośrodek posiada miejsca z odpowiednim wyposażeniem. Wynajęcie miejsca ogniskowego z przygotowaniem ogniska kosztuje 100 zł za 3 godziny, natomiast wynajęcie miejsca grillowego to koszt 25 zł za godzinę.

Przy plaży dostępne są boiska do piłki nożnej i siatkówki. W sezonie wiosennym i letnim planowane są zawody dla amatorów gry na piasku: turnieje siatkówki plażowej oraz piłki nożnej plażowej. Dojlidy będą także areną ciekawych zawodów. W sierpniu 2023 r. tradycyjnie już odbędą się zawody triathlonowe z cyklu Elemental Tri Series, czyli Mistrzostw Polski w triathlonie na dystansach standard i sprint. Na początku wakacji najmłodsi będą mogli wystartować w zawodach wytrzymałościowych  „Hero Run Kids”. Liczymy, że w czasie wakacji tradycyjnie będziemy tu gościć dużą imprezę siatkarską.

Ośrodek przy ul. Plażowej oferuje również miejsca postojowe dla kamperów, przyczep kempingowych oraz możliwość rozbicia namiotów. Każde z miejsc posiada dostęp do energii elektrycznej, co pozwala na komfortowe korzystanie z urządzeń elektrycznych w kamperze czy przyczepie. Ośrodek zapewnia również bezpłatne toalety i prysznice, z dostępem również dla osób niepełnosprawnych, co zapewnia wygodne warunki pobytu na miejscu. W tym roku obok pola kamerowego trwają prace budowlane.

Do 1 czerwca włącznie wstęp na teren Ośrodka jest bezpłatny. Pełny cennik i wszystkie informacje o obiekcie są dostępne na stronie: https://miejskoaktywni.pl/plaza.