Piękne nogi na lato

Naturalnym zjawiskiem jest to, że wraz z wiekiem skóra traci jędrność, a co za tym idzie również elastyczność. Wtedy sylwetka powoli traci swoje wcześniejsze proporcje – ulegając siłom grawitacji. Skóra na pośladkach i nogach zaczyna opadać i nieestetycznie wisieć. Rozwiązaniem tego problemu stać się może skorzystanie z najnowszych osiągnięć medycyny estetycznej, która to jest w stanie zaoferować zupełnie bezoperacyjny lifting wszędzie tam, gdzie skóra utraciła swój dawny kształt.

Sposób na zwiotczałą skórę pośladków oraz nóg

Jednym ze stosunkowo nowych, a najbardziej skutecznych rozwiązań na zwiotczałą skórę ud, kolan i pośladków, jest lifting tych partii ciała. Można go wykonać technologią HIFU, która wykorzystuje w swym działaniu skupioną wiązkę fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu -będąc jednocześnie metodą nieinwazyjną. Zabieg ten pozwala wykonać nieoperacyjny lifting, przeciwdziałający siłom grawitacji (które prowadzą do wiotczenia ciała i powstawania nawisów skórnych). Zdecydowanie się na poddanie się liftingowi kolan i ud przy pomocy metody HIFU sprawi, że zostaną one wyraźnie wymodelowane i wizualnie odmłodzone. To wszystko zaś bez użycia skalpela. Wiele pań na pewno zainteresuje również to, że technologia ta przyczyni się do usuwania/redukcji rozstępów nawet na kilkanaście milimetrów. Poddanie się takiemu zabiegowi medycyny estetycznej sprawi, że skóra nóg i pośladków powróci do poprzedniego, gładkiego wyglądu. Dzięki temu latem bez żadnych obaw będzie można nosić szorty i bez skrępowania udać się na plażę, gdzie piękne nogi na pewno będą przyciągać pozytywną uwagę.

Na czym polega technologia HIFU?

Dynamiczny wzrost popularności tej metody wynika z tego, że wykonany dzięki niej lifting ud i pośladków czy też lifting kolan, dają naprawdę wyraźne efekty, a cały zabieg jest bezbolesny. Pierwsze, niewielkie zmiany w wyglądzie zwiotczałej skóry będzie można zauważyć bezpośrednio po wykonanym zabiegu. Będzie to związane ze skróceniem włókien kolagenowych. Jednak wyraźne efekty pojawią się po około trzech miesiącach po przeprowadzeniu całej procedury. Aby zmiany mogły się utrzymać, wykonywany tą metodą lifting najlepiej powtarzać kilka razy w roku, jednak nie częściej niż co około cztery miesiące. Nie będzie to żadnym problemem, ponieważ ten bezinwazyjny i bezbolesny zabieg nie wymaga rekonwalescencji, co jest na pewno jego wielką zaletą. Lifting skóry nóg technologią HIFU będzie zawsze wpływać na trzy warstwy tkanek, to znaczy na skórę właściwą, tkankę tłuszczową oraz powięź mięśniową. Wszystko odbywa się zaś przy pomocy ultradźwięków, które (oczywiście przy odpowiednim natężeniu), przenikają w skórę pacjenta i tam rozpoczynają proces tworzenia, ale też regeneracji włókien kolagenowych. Dobrze skupiona energia ultradźwiękowa w głębi skóry wywołuje tzw. mikrouszkodzenia, które nie są widoczne na powierzchni ciała, a jednocześnie tak pobudzają wewnętrzne struktury skóry, że uzyskuje ona pożądane uniesienie, napięcie oraz wyraźne ujędrnienie. Wtedy nogi wyglądają o wiele lepiej i młodziej.