Pielęgnacja twarzy u mężczyzn

Stosowanie, kremów, maseczek, kosmetyków oczyszczających czy serum do twarzy? Mówiąc o tych czynnościach myślimy przeważnie o partnerkach. W końcu to one spędzają godziny w łazience dbając o cerę. My, mężczyźni nie mamy takich problemów.
Jednak takie stawianie sprawy to poważny błąd. Czas raz na zawsze porzucić przekonanie, że pielęgnacja twarzy jest niemęska i zastanowić się w jaki sposób skutecznie zadbać o dobry wygląd.

Typowe nieprawdziwe wymówki

Ja tego zupełnie nie potrzebuję! To zdanie wypowiada wielu z nas. Jednak prawda jest zupełnie inna. Wystarczy porównać zdjęcia sprzed lat z tymi robionymi obecnie, aby przekonać się, że czas nie oszczędza nikogo. Prędzej czy później na naszych twarzach pojawiają się efekty mijających lat. Skóra nie jest tak gładka i napięta, a na czole i w okolicach oczu pojawiają się zmarszczki.

Ja nie mam na to czasu! To druga popularna wymówka. Jednak także nieprawdziwa. Na pielęgnację twarzy trzeba poświęcić zaledwie kilka minut dziennie. A czasem wystarczy jedynie zmodyfikować czynności pielęgnacyjne, które i tak wykonujemy.

To jest niemęskie! Naprawdę? To trochę tak jakby stwierdzić, że niemęskie jest branie prysznica, golenie się, czy dbanie o fryzurę. Dlaczego te zabiegi uważamy za całkowicie normalne, a aplikacja kremu lub balsamu jest powodem do wstydu? Prawda jest taka, że dbanie o skórę twarzy już dawno przestało być zarezerwowane wyłącznie dla kobiet. Możecie być pewni, że Wasze partnerki z entuzjazmem przyjmą fakt, że o siebie dbacie. A koledzy? Im nie musicie o wszystkim opowiadać.

Jak dbać o skórę twarzy?

Wbrew pozorom to bardzo proste i mało czasochłonne. Pierwsza zmiana powinna dotyczyć kosmetyku do mycia. Warto zastąpić stosowany dotychczas żelu lub mydło preparatem oczyszczającym. Ta mała zmiana spowoduje wielkie efekty. Dodatkowo kosmetyki mają działanie energetyzujące, co sprawia, że po porannej toalecie czujemy się gotowi do działania.

Kolejnym zmianą jest rozpoczęcie stosowania kosmetyków regenerujących, które pozwalają niwelować efekty starzenia. Mówiąc prościej, kosmetyki te zapobiegają powstawaniu zmarszczek. Jakie środki stosować? Dobre efekty przynosi stosowanie maseczek. Po pierwsze możemy je stosować rzadko. Aby zaobserwować efekty, wystarczy nałożyć maskę raz lub dwa razy w miesiącu. Po drugie możemy wybrać kosmetyk najbardziej odpowiadający naszym potrzebom. Na rynku dostępne są:

  • maseczki regenerujące do twarzy,
  • odżywcze maseczki na twarz.

Korzyści

Zadbana i młodo wyglądająca skóra twarzy powoduje, że czujemy się lepiej. Wzrasta nasza pewność siebie i poprawia się samopoczucie. To także inwestycja na przyszłość. Regularne zabiegi pielęgnacyjne spowodują, że dłużej będziemy się cieszyć młodym wyglądem.

Ale to nie jedyna korzyść. Regularna pielęgnacja pozwala także na pozbycie się powszechnie występujących problemów skórnych, jak na przykład pryszcze. Stosowanie odpowiednich kosmetyków spowoduje również, że skóra będzie mniej wrażliwa. Odczujemy to na przykład po goleniu.

Sprawdź kosmetyki męskie do twarzy sklepie Kontigo: https://kontigo.com.pl/cialo/kosmetyki-meskie.html.