Płatności MasterPass – czym są i jakie są korzyści tego rozwiązania?

Sektor zarządzania osobistymi finansami za pośrednictwem internetowych platform nieustannie się rozwija, dzięki czemu klienci mogą wybrać rozwiązania dostosowane do własnych potrzeb. Jednym z nowoczesnych systemów jest model Masterpass.

Opis

Z platformy mogą korzystać klienci, którzy chcą zrealizować płatności w polskim lub zagranicznym sklepie internetowym. E-handlowcy, oferujący usługę Masterpass, posiadają na swojej witrynie specjalny logotyp, informujący o dostępności systemu. Platforma stanowi formę elektronicznego portfela. Korzystanie z karty płatniczej wymaga więc jednorazowej rejestracji. Po wprowadzeniu odpowiednich danych na wskazany przez klienta numer telefonu zostaje przesłany sms weryfikacyjny. Chcąc obsługiwać swój e-wallet, należy ustalić odpowiedni PIN.  Po wprowadzeniu odpowiednich danych informacje zostają zapamiętane przez system. Do konta można podpiąć kilka kart. Każdy użytkownik ma możliwość wyboru głównego środka płatniczego, z którego będą pobierane instrumenty finansowe w celu uregulowania należności. Digital wallet to usługa dostępna dla właścicieli smartfonów, tabletów oraz komputerów. Rejestracja w systemie i obsługa platformy nie wymaga uiszczenia opłat. System uznaje karty Mastercard, Maestro oraz Visa. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej https://www.przelewy24.pl/metody-platnosci/masterpass.

Zalety

Operatorzy Masterpass stworzyli system, posiadający skuteczne rozwiązania w sektorze bezpieczeństwa transakcji. Procedura weryfikacyjna użytkownika odbywa się bez konieczności wprowadzenia danych karty płatniczej. W przypadku niedotrzymania warunków umowy ze strony właściciela e-sklepu klient może liczyć na zwrot swoich środków finansowych. Użytkownikom usługi przysługują również różnorodne rabaty, wśród których warto wskazać m.in. zniżki na bilety kinowe, vouchery.

Masterpass to nowoczesny i funkcjonalny system, który został stworzony z myślą o klientach, ceniących proste oraz bezpieczne formy finalizacji transakcji. Warto zatem zapoznać się ze szczegółami usługi za pośrednictwem strony https://www.przelewy24.pl/.