Po premierze „Chłopców”


Na zdjęciu reżyser spektaklu, Adam Biernacki, fot. Anna Walkowiak-Sikorska

W sobotę, 10 września, w Kinie TON odbyła się premiera „Chłopców” w reżyserii Adama Biernackiego. Widzowie nagrodzili gromkimi brawami najnowszy spektakl Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku.

„Chłopcy” Stanisława Grochowiaka opowiadają o pensjonariuszach, którzy mieszkają w zakładzie opieki prowadzonym przez siostry zakonne. W sztuce można odnaleźć humorystyczny tekst, zabawne zwroty akcji i błyskotliwie nakreślone postaci.

– Mam nadzieję, że widzowie docenią najnowszy spektakl i będą go chętnie oglądać – mówi Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru Dramatycznego.

Adam Biernacki współpracował już z instytucją przy spektaklach takich, jak: „Cicho…sza…”, „Królewna Śnieżka”, „Emocjałki”, „Migdały i rodzynki. Szkice białostockie”, „Rozkłady jazdy”. Reżyser spektaklu jest zadowolony z efektu końcowego.

– Wszystkim bardzo dziękuję, było pięknie, wzruszająco. Jest nam niezmiernie miło, a wniesienie wieńców na koniec okazało się hitem tego sezonu – stwierdza Adam Biernacki, reżyser spektaklu.

Aktorzy występujący w „Chłopcach” zwracają uwagę na świetną atmosferę pracy, która wytworzyła się między twórcami a zespołem aktorskim.

– Premiera „Chłopców” była dla mnie bardzo wyjątkowa. To ogromne wyzwanie, z którym mogłem się zmierzyć dzięki dyrekcji oraz reżyserowi. Jestem zadowolony, ponieważ praca nad rolą była dużym wyzwaniem i mam nadzieję, że dużym krokiem w przód do moich poczynań aktorskich, teatralnych. Spotkanie z tekstem Stanisława Grochowiaka, z osobami pracującymi przy spektaklu było cudowne, czuliśmy fantastyczną energię. Sądzę, że każdy z osobna dołożył swoją cegiełkę, która buduje wspaniałość całego przedsięwzięcia – zauważa Patryk Ołdziejewski kreujący rolę Pożarskiego.

Ruch sceniczny opracował Krystian Łysoń. Katarzyna Brochocka zajęła się oprawą muzyczną spektaklu. Joanna Jaśko-Sroka przygotowała scenografię i kostiumy.

– Myślę, że poszło wspaniale, aktorzy stanęli na wysokości zadania. Liczę na to, że widzowie pokochają „Chłopców” tak mocno jak twórcy – dodaje Joanna Jaśko-Sroka, autorka scenografii i kostiumów.

W spektaklu grają: Paula Gogol, Krystyna Kacprowicz-Sokołowska, Katarzyna Mikiewicz, Agnieszka Możejko-Szekowska, Katarzyna Siergiej, Monika Zaborska, Bernard Bania, Krzysztof Ławniczak, Patryk Ołdziejewski, Sławomir Popławski oraz Marek Tyszkiewicz.

Przedstawienie będzie można obejrzeć 16, 17 i 18 września oraz w ostatni weekend października.

Bilety na spektakl w cenie: 60 zł – normalny, 50 zł – ulgowy, 35 zł – studencki, dostępne są w Kasie Teatru (przy ul. Suraskiej 1) oraz w sprzedaży internetowej na stronie internetowej: dramatyczny.pl.