Podopieczni Fundacji „Pomóż im” wyjadą na ferie

 Już w najbliższy piątek 27 stycznia podopieczni Fundacji „Pomóż Im” wyjadą na kolejny zimowy turnus wypoczynkowo-rehabilitacyjny do Zakopanego. Podobnie jak w latach ubiegłych, także i tym razem będzie im towarzyszyć ich zdrowe rodzeństwo. Cel wyjazdu? Odpoczynek i nauka pokonywania własnych słabości.

 Turnusy wypoczynkowo-rehabilitacyjne Fundacji „Pomóż Im” organizowane są dwa razy w roku: zimą i latem.

– Śmiało można zatem powiedzieć, że to tradycja, która towarzyszy nam od samego początku działalności – mówi Prezes Fundacji Arnold Sobolewski.

I dodaje: Co szczególnie istotne, tego typu wyjazdy łączą w sobie nasze najważniejsze cele – pomoc podopiecznym i promocję zdrowia. Turnusy to także rehabilitacja poprzez sport, kontakty z rówieśnikami i dobrą zabawę.

Tegoroczne ferie zimowe podopieczni Fundacji, podobnie jak poprzednio, spędzą w Zakopanem. Już w najbliższy piątek 27 stycznia o godzinie 8:00, 24 dzieci wyruszy spod siedziby Fundacji i uda się na tygodniowy wypoczynek.

W gronie tym znajdą się zarówno pacjenci w trakcie leczenia onkologicznego, jak i dzieci, które szczęśliwie mają je już za sobą.

– Ważną grupą uczestników jest również zdrowe rodzeństwo, bowiem ich towarzystwo pozwala maluchom choć na kilka chwil zapomnieć o codziennych troskach, bólu i problemach, a także ułatwia przełamywanie barier utrudniających powrót lub rozpoczęcie funkcjonowania w gronie zdrowych rówieśników – wyjaśnia Arnold Sobolewski.

Dzięki turnusom w dzieciach wzrasta też poczucie pewności siebie. Tego typu wyjazdy pozwalają bowiem uwierzyć, że pomimo choroby, która je dotknęła w niczym nie ustępują one swoim zdrowym kolegom i koleżankom. Przebywając na stoku walczą ze swoimi słabościami oraz uczą się samodzielności. A na dokładkę – specyficzny, górski klimat pozytywnie wpływa na postęp i tempo rehabilitacji oraz regenerację organizmu.

Tegoroczny turnus będzie już 29 wyjazdem do Zakopanego organizowanym przez Fundację „Pomóż Im” dla dzieci dotkniętych chorobą nowotworową.

Wśród podopiecznych Fundacji są dzieci nie tylko z województwa podlaskiego lecz również z Warmii i Mazur. W wyjeździe dzieciom towarzyszą opiekunowie – lekarze, psycholog, pedagodzy oraz wolontariusze Fundacji, dla których wyjazd jest nagrodą za poświęcenie i wkładane serce, ale również stanowi dodatkową możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji.

 

Wyjazd podopiecznych Fundacji „Pomóż Im” na zimowy turnus do Zakopanego

Piątek 27.01.2017 r. godz. 8:00

Autokar wyrusza spod siedziby Fundacji: Białystok, ul. Ciołkowskiego 88J