Poduszka do karmienia – czy powinnaś ją mieć?

Bycie mamą oprócz ogromnego szczęścia, niesie ze sobą wielką odpowiedzialność. Od nas zależy zdrowie i prawidłowy rozwój naszego maleństwa. Poduszka do karmienia może okazać się niezwykle przydatna w dbaniu o komfort i bezpieczeństwo dziecka.

Macierzyństwo to nie tylko radość płynąca z posiadania upragnionego maleństwa. To również wiele wątpliwości i pytań biorących się stąd, że ciąży nad nami ogromna odpowiedzialność. Nasze dziecko jest całkowicie bezbronne i zdane wyłącznie na opiekę i troskę innych. Decyzje, które podejmujemy mają bezpośredni wpływ na jego zdrowie i rozwój. Jedną z ważnych kwestii w opiece nad niemowlakiem jest karmienie. Istotne są nie tylko dylematy, czy wybrać podawanie piersi czy butelki, warto również zastanowić się nad najlepszym sposobem karmienia. Nie wszystkie świeżo upieczone mamy wiedzą czym jest poduszka do karmienia. Wiele kobiet prawdopodobnie nigdy nie słyszało tego terminu, a szkoda. Gadżet ten jest niezwykle przydatny dla komfortu zarówno matki jak i dziecka.

Dlaczego poduszka do karmienia jest godna zainteresowania?

Niestety poduszka do karmienia wciąż jest mało popularna wśród mam. Szkoda, ponieważ używanie tego gadżetu dba nie tylko o dziecko, ale również o kobietę. Karmienie przy użyciu poduszki przynosi szereg korzyści, między innymi:

  • Pozwala przybrać naturalną, wygodną pozycję
  • Karmienie z poduszką nie zmusza do żadnego wysiłku
  • Zmniejsza napięcie mięśni w ważnych partiach ciała

Kobiety po urodzeniu dziecka bardzo często poświęcają całą swoją uwagę i troskę noworodkowi, zapominając o swoich potrzebach. Zjawisko to jest w pełni zrozumiałe, jednak świeżo upieczone mamy powinny pamiętać o dbaniu również o własne zdrowie i komfort, w czym pomoże poduszka do karmienia. Zdrowa i zadowolona mama sprawia, że dziecko lepiej się rozwija, jest spokojniejsze, uśmiechnięte i po prostu szczęśliwe.

Jakie korzyści poduszka do karmienia przynosi dziecku?

Wydawać by się mogło, że poduszka do karmienia to rzecz stworzona wyłącznie dla ułatwienia życia kobietom. Nic bardziej mylnego. Poduszka jest potrzebna także dziecku, szczególnie jeśli nasz maluszek ma problemy z ulewaniem po posiłku.

 

Co dobrego gadżet ten daje maleństwu?

  • Otula i daje poczucie bezpieczeństwa
  • Pomaga utrzymać stabilną pozycję dziecku, które uczy się siadać
  • Pozycja z uniesioną głową zapobiega ulewaniu u niemowląt

Plusów poduszki do karmienia jest bardzo wiele, przynosi ona sporo korzyści zarówno dla mam jak i dla dzieci, ceny gadżetu są bardzo rozsądne, dlatego warto rozważyć jego zakup.