Pokaz filmu KRÓLESTWO

Zdjęcia do filmu „Królestwo” trwały w sumie cztery lata. Na ekranie możemy zobaczyć m.in. wilki, tarpany, woły piżmowe czy renifery, oraz oczywiście żubry, łosie i bociana czarnego. Polska część filmu powstawała w białowieskim i biebrzańskim parku. Premiera już 8 września w Białymstoku.

To wspaniałe zwieńczenie cyklu „Mikrokosmos”, „Makrokosmos” i „Oceany” kręcone w dużej mierze w Puszczy Białowieskiej!
Przedpremierowy pokaz filmu KRÓLESTWO 9 września o godz. 18:00 w kinie Forum. Później w repertuarze od 16 września!

KRÓLESTWO
Reżyseria: Jacques Perrin, Jacques Cluzaud
Czas trwania: 97 minut

Odkryjcie tajemnice puszczy!
Tysiące lat temu Europa pokryta był niekończącym się lasem, którym niepodzielnie rządziły żubry, lisy, wilki, łosie i jelenie. Ich królestwem była rozciągająca się przez cały kontynent prapuszcza, której serce tętniło w Puszczy Białowieskiej, dziś jedynym jej zachowanym fragmencie. W sercu pełnego tajemnic lasu rozgrywa się niesamowita opowieść o przyrodzie, tej najdzikszej i nietkniętej jeszcze ludzką ręką.
Królestwo zamyka słynny dokumentalno-przyrodniczy cykl Mikrokosmos i Makrokosmos. Tym razem twórcy zapraszają nas do niezwykłego świata prapuszczy, aby oczami jej mieszkańców odkryć przed nami historię natury, naszego kontynentu i człowieka od epoki lodowcowej do czasów współczesnych.

Zapierające dech w piersiach ujęcia zwierząt, fenomenalne obrazy przyrody i wyjątkowa rola Puszczy Białowieskiej, jedynego miejsca, które oddaje charakter lasu w postaci, w jakiej istniał tysiące lat temu – Królestwo to wspaniałe kinowe doświadczenie i niesamowita edukacyjna przygoda!

Trajler: