Prezent na komunię – co kupić chłopcu?


fot. pexels

Komunia w najbliższej rodzinie zawsze wiąże się z rozważaniem na temat odpowiedniego prezentu.

Można się spierać o samą ideę obdarowywania prezentami z okazji przyjęcia sakramentu, lecz nie ulega wątpliwości, że wszyscy już się do tego przyzwyczailiśmy.

Pozostaje tylko zdecydować, czy stać nas na droższy prezent, czy raczej chcemy skupić się na czymś tańszym? W dużej mierze zależy to od pokrewieństwa i stopnia zażyłości z dzieckiem, które przyjmuje komunię. Rodzice chrzestni dają zazwyczaj droższy prezent, a reszta rodziny po prostu drobną sumę pieniędzy lub mniej cenne prezenty.

Co w tym roku jest na czasie, jeśli chodzi o prezenty komunijne dla chłopca? Zacznijmy od tych bardziej „wypasionych” rzeczy, na które często decydują się chrzestni lub po prostu zamożniejsza rodzina.

Prezenty z górnej półki

Popularne są oczywiście wszelkie sprzęty komputerowe i elektroniczne gadżety. Można założyć, że 10-letni chłopiec marzy o tablecie, smartwachu czy własnym smartfonie. Dobry laptop lub wieża stereo z opcją bluetooth i podłączanym pendrivem to także sprawdzona opcja.

Do bardziej tradycyjnych, ale także dość kosztownych prezentów, można zaliczyć rowery, zegarki, instrumenty muzyczne, hulajnogi wyczynowe, profesjonalne deskorolki czy inne gadżety sportowe – w zależności od zainteresowań chłopca.

Opłacenie obozu letniego, kursu gry na instrumencie lub szkoły językowej, a także wycieczki, to nieco „ambitniejsze” (i przy tym droższe) prezenty. Jednak tutaj istnieje ryzyko, że nie trafimy w gust obdarowywanego. Dlatego taki spersonalizowany prezent zawsze wymaga dobrego „wywiadu” u rodziców, by poznać zainteresowania chłopca.

Dość nietypowy prezent to konto oszczędnościowe, na które chrzestni wpłacają pewną sumę pieniędzy i deklarują, że przy każdym święcie dziecka (np. urodziny, dzień dziecka, Boże Narodzenie), będą mu wpłacać kolejne kwoty. Zachęcają go tym samym do oszczędzania na jakiś większy, wymarzony prezent. Jednak nie każdy chłopak będzie cieszył się z prezentu, którego nie może dostać już zaraz, a musi na niego czekać.

Satysfakcjonujące drobiazgi

Jeśli jesteśmy dalszymi krewnymi lub po prostu mamy ograniczony budżet, jest wiele rzeczy, które można kupić chłopcu na komunię. Oczywiście książki – w tym Biblia, encyklopedie, pozycje związane z zainteresowaniami, np. książki o sporcie. Wszelkie gry planszowe i komputerowe to także świetny pomysł na podarunek.

Dziesięciolatki to wciąż dzieci, które często ucieszą się z zabawki, takiej jak „specjalistyczne” klocki lego, helikoptery czy zdalnie sterowane auta. Warto do takiego „zwykłego” prezentu dorzucić coś związanego z religijnym wydarzenie, np. książkę o tematyce chrześcijańskiej, łańcuszek z medalikiem, czy po prostu pamiątkową pocztówkę.