Przed nami kulturalny weekend w muzeum

W niedzielne przedpołudnie zapraszamy dorosłych na spotkania z historią i sztuką. W Muzeum w Tykocinie odbędzie się wykład o genezie, znaczeniu i sposobach świętowania Purim. W Muzeum Ikon w Supraślu uczestnicy spotkania zapoznają się z tematem pasji, który w sztuce sakralnej Kościoła zachodniego jest niezwykle popularny, natomiast w ikonie prawosławnej pojawia się stosunkowo rzadko. Plan wydarzeń Muzeum Podlaskiego znajdziecie w treści artykułu.

Święto Purim – Święto Losów

Miejsce: Muzeum w Tykocinie, ul. Kozia 2

Zapraszamy do wysłuchania opowieści o genezie, znaczeniu i sposobach świętowania Purim, zwanego też Świętem Losów, w różnych czasach i miejscach.

24 kwietnia 2022, godz. 11.00

Liczba uczestników: 30 osób
Czas trwania: ok. 60 min
Koszt: 8 zł, z  Kartą Dużej Rodziny – 4 zł.
Informacje i zapisy: tel. 509 336 597

Sztuka ikony

Miejsce: Muzeum Ikon w Supraślu, ul. Klasztorna 1

Miesiąc kwiecień to czas oczekiwania i świętowania Paschy. Uczestnicy spotkań  zapoznają się z tematem pasji, który w sztuce sakralnej Kościoła zachodniego jest niezwykle popularny, natomiast w ikonie prawosławnej pojawia się stosunkowo rzadko. Zwieńczeniem okresu postu i Wielkiego Tygodnia pozostaje święto Zmartwychwstania Pańskiego. Przedstawienie święta ma w ikonografii interesującą i złożoną kompozycję, którą będzie można poznać w oparciu o zabytki na ekspozycji Muzeum Ikon w Supraślu.

24 kwietnia 2022, godz. 10.00

Czas trwania: ok. 60 min
Liczba uczestników: 12 osób
Obowiązuje rezerwacja i bilet wstępu na ekspozycję
Informacje i zapisy: 509 336 829