“Rapsodia na tematy mołdawskie” Mieczysława Wajnberga zapowiada nagrany w synagodze w Tykocinie album “TIKTIN”

Mieczysław Wajnberg, wybitny polski kompozytor pochodzenia żydowskiego, zapowiada premierę albumu „TIKTIN”, który został nagrany w Wielkiej Synagodze w Tykocinie. Wśród utworów znajdzie się jego „Rapsodia na tematy mołdawskie op. 47”, która emanuje radością i energią, nawiązując do folkloru mołdawskiego i bałkańskiego. Maria Sławek, Lutosławski Quartet i Tomasz Januchta to artyści, którzy wzięli udział w nagraniu tego wyjątkowego albumu. Premiera odbędzie się 22 marca br., a już teraz można posłuchać singla zapowiadającego płytę na platformach streamingowych. To kolejny krok w promowaniu kultury i dziedzictwa polsko-żydowskiego oraz ważny gest artystyczny w kontekście przypominania o historii i muzyce tej społeczności.

Płyta „TIKTIN” to nie tylko prezentacja wyjątkowej muzyki, ale również owoc pracy artystów, którzy pragną przypomnieć o dziedzictwie kulturowym oraz historii Polski i społeczności żydowskiej. Maria Sławek, skrzypaczka i pomysłodawczyni projektu, podkreśla emocje towarzyszące nagraniu w Wielkiej Synagodze w Tykocinie, miejscu bogatym w historię i symbolikę dla polskich Żydów.

W albumie „TIKTIN” oprócz utworów Mieczysława Wajnberga usłyszymy również dzieła Andrzeja Panufnika i Jana Sebastiana Bacha, co stanowi dodatkowy element bogactwa kulturowego i muzycznego prezentowanego na płycie. Tomasz Lida odpowiada za produkcję muzyczną tego wyjątkowego dzieła, które już teraz wzbudza ogromne zainteresowanie wśród miłośników muzyki klasycznej oraz kultury żydowskiej.

Płyta „TIKTIN” jest owocem długotrwałej pasji i zaangażowania artystów w promowanie dziedzictwa muzycznego i kulturowego. Jej premiera 22 marca br. to wydarzenie, na które czekają zarówno melomani, jak i ci, którzy pragną zgłębić historię i tradycje społeczności żydowskiej w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.