Wywiad z Renatą Wroną – relacja z wieczoru autorskiego

1 marca w Kawiarni Akcent odbył się wieczór autorski z Renatą Wroną – coachem, trenerką rozwoju osobistego, PR managerką oraz autorką książki „Szczęśliwa kobieta – rozwój, kariera, miłość”. Spotkanie objęte było Patronatem medialnym Kobiecego Białegostoku.

Rozmowę z autorką poprowadziła Agnieszka Bezubik – właścicielka Podlaskiego Centrum Coachingu i fanka autorki. Na miejscu można było kupić książkę i otrzymać autograf autorki.

Nam udało się chwilę porozmawiać z autorką. Zapraszamy do zapoznania się z rozmową i fotorelacją z wydarzenia.

 

Pani Renato, napisała Pani książkę. Jak się Pani z tym czuje?

Czuję radość i podekscytowanie. Wiem, że moja książka może wnieść wiele dobrego do życia kobiet, że może pomoc im w lepszym, szczęśliwszym życiu, w zrozumieniu siebie. Cieszy mnie również perspektywa pozostawienia po sobie trwałego śladu. Czuję satysfakcję, że moja praca, poza oczywistym aspektem ekonomiczny, może jednocześnie czynić dobro w szerszym znaczeniu.

W książce „Szczęśliwa kobieta – rozwój kariera miłość” zaprasza Pani kobiety do pracy nad sobą i do poszukiwania szczęścia. Są w niej ćwiczenia, które należy w tym celu wykonać. Skąd pomysł na tego typu publikację?

Jestem coachem, trenerką rozwoju osobistego i podczas warsztatów, które prowadziłam uczestniczki sugerowały, że warto przelać na papier to co mam do przekazania, aby moja wiedza i doświadczenie mogło trafić do szerszego odbiorcy. W ten sposób daję możliwość samodzielnej pracy nad samorozwojem tym kobietom, które na szkolenia, z różnych powodów, nie mogą sobie pozwolić oraz tym, które po szkoleniach czy sesjach coachingowych chcą nadal doskonalić swoją umiejętność odnajdywania szczęścia.

Co ważnego przekazujesz w swojej książce?

Pragnę umocnić każdą kobietę w przekonaniu, że warto marzyć i spełniać swoje marzenia. Tą książką chcę jej powiedzieć, że nigdy nie jest zbyt późno, aby zadbać o swoje szczęście i poczucie bezpieczeństwa. Przekazuję pewne zasady, które powinny być spełnione, aby łatwiej jej było poczuć się spełnioną, samodzielną i kochaną kobietą. Prowadząc warsztaty i sesje coachingowe, spotykam wiele mądrych, pięknych kobiet, które żyją w świecie wymyślonym przez kogoś innego, robią rzeczy na które nie mają ochoty, nie czują się szczęśliwe, ale boją się zmiany. Mają poczucie, że już nic ekscytującego ich w życiu nie czeka. Ja wiem, że jest inaczej i że zawsze mogą to zmienić i w książce pokazuję im jak to zrobić.

Jak odnaleźć siebie w zgiełku i hałasie codzienności?

Zatrzymać się na chwilę, wyłączyć dopływ wszystkich zali i pretensji i zastanowienie się „Czego ja potrzebuję? Co mnie cieszy, co boli? Czego chcę, a czego nie chcę? Jak chcę się czuć, wyglądać, co chcę robić za rok, 5 lat?” Do tego potrzebujemy ciszy i spokoju. I kiedy odkryjemy siebie, kiedy wyznaczymy nasze cele, zaczniemy się uczyć pozytywnego myślenia i patrzenia na świat, praktykowanie wdzięczności, nasze życie zacznie się układać tak jak chcemy.

K.B Pracuje Pani jako coach często z kobietami. Jakie kobiety i dlaczego najczęściej do Pani przychodzą?

Przychodzą do mnie kobiety w różnym wieku i na różnych stanowiskach. Wszystkie są wspaniałe i wszystkie chcą coś w sobie zmienić, ale mają już dość narzucania im woli innych ludzi, chcą wreszcie zaakceptować i pokochać siebie, chcą rozwinąć skrzydła. Każda z nich ma inną sprawę do rozwiązania czasem jest to awans, czasem znalezienie pracy, niekiedy są to sprawy sercowe czy budowanie marki osobistej.

K.B. Czym zajmujesz się Pani na co dzień?

Zawodowo działam trzytorowo:  pomagam w budowaniu marki osobistej oraz kreowaniu wizerunku firm – jako właścicielka firmy PR Prime Image, jako trenerka prowadzę warsztaty z tematyki rozwoju osobistego, budowania marki oraz komunikacji i PR, jako coach wspieram swoich klientów w osiąganiu ich celów, spełnienia w życiu zawodowym oraz szczęścia w życiu osobistym. Podczas warsztatów stosuję między innymi pracę z obrazem wykorzystując metodę  Points-of-You, która pobudza wyobraźnię i pomaga łatwiej dojść  do wewnętrznych potrzeb. Bardzo lubię kontakt z ludźmi, ponieważ fascynuje mnie odmienność każdego człowieka. Wiem, że spotkanie z druga osobą, jeśli jesteśmy dostatecznie otwarci i nastawieni na słyszenie, nie tylko na słuchanie, daje nam szansę na pogłębienie naszej wiedzy i zrozumienie świata. Jestem pewna, że w każdym z nas drzemią pokłady siły i mocy, potrzebujemy tylko odpowiedniej iskry, aby rozpalić w nas nowe możliwości. Na co dzień dużo czytam, dużo piszę, chętnie pracuję i cieszę się każdym dniem.

 

Wywiad przeprowadzony z Renatą Wroną, autorką książki „Szczęśliwa kobieta – rozwój, kariera, miłość”, certyfikowaną business & life coach ICF, trenerką rozwoju osobistego, PR managerką i właścicielką Prime Image.

A na deser kilka zdjęć z wieczoru autorskiego.